مبتدیان

حرکات کششی زانو

حرکات کششی زانو

 حرکات کششی، فواید زیادی مانند: افزایش دامنه حرکتی، افزایش انعطاف پذیری، کاهش درد و کاهش گرفتگی عضلات دارند که برای هر ورزشکاری مفید هستند. هر حرکت را می توانید ۱۵ تا ۳۰ ثانیه نگهدارید.حرکات کششی زیر را بعد از تمرینات تان انجام دهید.

View this post on Instagram

حرکات کششی مخصوص زانو — باید بعد از اتمام ورزش تان، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه را به چند حرکت کششی مخصوص اختصاص دهید. برای مثال اگر دونده هستید، باید حرکات کششی تان نیم تنه پایین، کمر و شانه و حتی گردن را نیز شامل شود. + + بنابراین با توجه به نوع رشته ورزشی تان، باید حرکات کششی را انتخاب کنید که ماهیچه های درگیر طی آن رشته ورزشی را مورد هدف قرار دهد. + حرکات کششی به کاهش درد و گرفتگی ماهیچه و همچنین افزایش انعطاف پذیری و دامنه حرکتی مفاصل کمک زیادی می کنند. + هشدار: این حرکات، مناسب قبل از تمرین نیستند. هر حرکت را ۱۵ تا ۳۰ ثانیه به آرامی نگه دارید. باید کشش را در آن ماهیچه احساس کنید. + منبع: وبسایت ویری ول فیت.کام + #دویدن #همسترینگ #ورزش #باشگاه #فیتنس #دونده #دوومیدانی #ورزشکار #تمرین #کشش #حرکات_کششی #تمرینات #باند_ایلوتیبیال

A post shared by runningislove_official (@runningislove_com) on

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

مطالب مرتبط   چطور برای شروع دویدن خودباوری داشته باشم؟

3 دیدگاه در “حرکات کششی زانو

 1. هادوک گفت:

  سلام. حرکتی که در سمت بالا و چپ تصویر هست؛ بنظرم بیشتر برای عضله ی پشت ران پا یا همان همسترینگ هست تا زانو… اتفاقا در یکی از صفحات سایت ؛دویدن عشق است؛ هم به این موضوع اشاره مستقیم شده:
  https://runningislove.com/1397/06/training/9-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%A9%D8%B4%D8%B4%DB%8C-%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7/

  1. هادوک گفت:

   البته منظورم اون تصویری هست که ورزشکار روی زمین دراز کشیده و یکی از پاهایش رو که کاملا صاف قرار داره؛ با دست گرفته ….

   1. سیروان آلی گفت:

    هادوک جان در این مقاله منظور از زانوُ تمامی عضلاتی هستند که در خم کردن زانو تاثیر دارند. مثل عضلات همسترینگُ عضلات رانُ عضلات باسنُ و ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *