به کانال تلگرامی ما ملحق شوید.

کلیک کنید
بنر پکیج صفر تا صد دونده
متفرقه

۹ فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید

همه ما میدانیم که ماساژ پای روزانه چقدر میتواند به آرام شدن ما کمک کند، خصوصا اگر روز پرفشاری را سپری کرده باشیم و مدت طولانی را روی پا، ایستاده باشیم. بعلاوه ماساژ پا برای دونده ها بسیار با اهمیت است، چون پا یکی از پرفشار ترین اعضای بدن طی دویدن است، بنابراین با ماساژ این قسمت از بدن، احساس بسیار خوبی در بدن ایجاد شده و از نظر راونی، نیز فوق العاده تاثیرات مثبتی بر روی فرد میگذارد. مطمئنا، هر کسی از ماساژ پا لذت میبرد، اما جدای از اینکه ماساژ پا باعث آرام شدن بدن و ذهن میشود، آیا اثرات و فواید دیگری نیز دارد و  میتواند بعضی از دردها را تسکین دهد؟

چندین روش ماساژ وجود دارند که همگی آنها اثرات سلامتی مخصوص به خودشان را دارند. روش درمانی سنتی بر روی آرام بخش بودن ماهیچه ها و مفاصل تمرکز کرده، طب فشاری سلامتی عمومی را بهبود میبخشد و  جریان انرژی را با فشردن نقاط مخصوصی بیشتر میکند، آروماتراپی از روغن عطر دار و موسیقی آرام بخش استفاده میکند تا با استفاده از حس های دیگر، عناصر دیگری را به ماساژ سنتی اضافه کند، و  رفلکسولوژی عملکرد اعضای داخلی را با ماساژ نقاط مشخصی بر روی پا بهبود میبخشد.

در ادامه به برخی فواید علمی و اثبات شده توسط محققین خواهیم پرداخت – فوایدی که معمولا بعد از دو هفته قابل مشاهده خواهند بود، اگر سه روز در هفته را به ماساژ پا اختصاص دهید.

۱.برای زندگی جنسی خوب خواهد بود

9 فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید
۹ فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید

همه چیز خیلی ساده است، کافی است که روغن ماساژ، چند شمع معطر و موسیقی ملایمی که میتواند یک شب عاشقانه و پرشور را برایتان به ارمغان آورد، تهیه کنید. ماساژ پا میتواند یک هدیه بی نظیر برای افراد مهم زندگی تان مانند همسرتان باشد،  به آنها کمک میکند تا دردهای جزئی روزانه را از یاد برده و احساس فوق العاده ای پیدا کنند.

پا، بهترین قسمت برای شروع و مقدمه رابطه جنسی میباشد، با این توصیف که میتوانید در ادامه به ماساژ نقاط حساس همسرتان پرداخته و برای یک شب عاشقانه عالی آماده شوید.

۲.گردش خون را بهبود میبخشد

9 فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید
۹ فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید

بخاطر سبک زندگی نشسته انسان امروزی، ما داریم به سمتی حرکت میکنیم که فعالیت کمتری خواهیم داشت. عضلات موجود در پا به سختی میتوانند تمرین داده شوند و گردش خون در آنها، اغلب با کفش های تنگ و ناراحت کننده، ناچیز است. یک ماساژ ۱۰-۲۰ دقیقه پا قبل از رفتن به تختخواب، میتواند گردش خون را به طرز عالی در قسمت های پایین بدن بهبود بخشد، که برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مهم است.

۳.از آسیب مچ پا و پا جلوگیری میکند

9 فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید
۹ فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید

ماساژ دادن پا میتواند به مفاصل صدمه دیده، کمک کند، همچنین به بهبودی بعد از صدمه نیز کمک کند، و درد ماهیچه ای را کاهش دهد. با اینحال، وقتی ماساژ ترکیبی از پا و حرکات تقویتی مچ پا و کشش است میتواند از آسیب های آینده پرهیز کند، همچنین سرعت بهبود صدمه های فعلی را نیز افزایش میدهد. یک ماساژ کوتاه ۳ تا ۵ دقیقه ای در هفته میتواند به شما این اطمینان را بدهد تا خطر مصدومیت را در شما کاهش دهد. همگی ما لحظات ناخوشانید را داشته ایم، اما با مچ پا و پای قوی و منعطف، مطمئنا ما میتوانیم از مصدومیت های ناخواسته دور شویم.

۴.اثرات  کسالت و اضطراب را کاهش میدهد

9 فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید
۹ فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید

طبق برخی از مطالعات انجام شده در مورد اثرات رفلکسولوژی، به نظر میرسد که این نوع ماساژ پا افراد را در طی ماساژ در حالتی آرامبخشی قرار میدهد.

جلسات متعدد نشان داده است که ماساژ پا بطور قابل ملاحظه ای، اضطراب را در بیماران مبتلا به سرطان کاهش میدهد. تکنیک ها و  روش های  مخصوص این ماساژ را میتوان به آسانی یاد گرفت و از آن برای کاهش اضطراب و مقابله با کسالت و بی حالی استفاده کرد.

۵.به بهبود سردرد و میگرن  کمک میکند

9 فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید
۹ فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید

یک مطالعه انجام شده در دانمارک نشان داده است که افرادی که از سردرد و میگرن رنج میبرند، بعد از درمان های رفلسکولوژی، تاثیرات عالی بر روی بیماری آنها داشته است. گروهی از افراد مورد بررسی، برای مدتی داروهایشان را متوقف کردند، و ۶۵ درصد از آنها ، سه ماه بعد از اتمام درمانشان، علائم کمتری از درد، را نشان دادند. اعتقاد بر این است که کسانیکه ماساژهای رفلکسولوژی پا را داشتند موفق به ایجاد تغییرات مثبتی در سبک زندگی شان شدند که ممن است به نتایج قابل توجه آنها کمک کرده باشد.

۶.کاهش فشار خون

9 فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید
۹ فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید

امروز بیشتر افراد با این بیماری دست و پنجه نرم میکند. دلایل عمده ای را میتوان برای فشار خون بالا متصور شد، مانند: استرس، رژیم غذایی ناسالم، اما در بسیاری از موارد، دلایل مشخصی نداشته و معتقد هستند که فاکتورهای محیطی و ژنتیکی بر این امر موثر هستند. مطالعه ای بر روی کارکنان مراقبت های بهداشتی که در یک مرکز مراقب از افراد مسن مبتلا به زوال عقل انجام شد – شغلی که سراسر استرس میباشد و فرد را از نظر ذهنی و جسمی درگیر میکند – این مطالعه نشان داد که ماساژ روزانه ۱۰ دقیقه ای به مدت ۳ بار در هفته پاها میتواند حالات روحی را بهبود ، و همچنین استرس و فشار خون را کاهش دهد.

۷.کمک به کف پای صاف و بیماری درد پاشنه پا(Plantar fasciitis)

9 فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید
۹ فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید

افرادی که پای صاف دارند، بدلیل سست بودن لیگامنت ها، قوس طبیعی پا را ندارند. این حالت تاثیر زیادی روی فرد نمیگذارد، اما بعضی از افراد ممکن است بعد از هر فعالیتی، در پاهایشان دردی را احساس کنند. درد مزمن پاشنه پا میتواند بوسیله التهاب یا سست شدن نوار کف پا(بافت همبند که از قوس پا پشتیبانی میکند) ایجاد شود. ورزش های پا همراه با ماساژ عمیق، در حالیکه بر روی قوس پا فشار زیادی وارد میکنید، میتواند درد را کاهش داده و حتی باعث درمان این شرایط شود.

۸.کمک به تسکین علائم PMS و یائسگی

9 فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید
۹ فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید

شایع ترین علائم (سندرم پیش قاعدگی)PMS شامل: غمگینی،  خوشحال نبودن، تحریک پذیری، استرس، تنش، بیخوابی، خستگی، سردرد، وبد خلقی میباشد. بیشتر این علائم با ماساژ پا در طی این دوره میتواند از بین بروند.

در همان حال، علائم یائسگی، که خیلی شبیه به علائم PMS میباشند به اضافه:گرگرفتگی، افسردگی، با ماسازهای روزانه میتوان این علائم را کاهش داد.

۹.کاهش تاثیرات ادم بر زنان باردار

9 فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید
۹ فایده شگفت انگیز ماساژ پا که نمیدانستید

ادم  که حالت ورم کف پا و مچ پا در اثر تجمع مایعات است، در زنان باردار و خصوصا زنانی که سه ماهه آخر باداری شان میباشد، شایع تر است. این وضعیت را میتوان با ماساژهای ساده روزانه و استراحت کافی و رژیم غذایی سالم بهتر کرد.

بنر پکیج صفر تا صد دونده

همانطور که دیدید، ماساژ پا اثرات خیلی زیادی بر روی ذهن و جسم دارد، اثراتی بیشار از آن چیزی که مردم فکر میکنند. با اینحال شاید ماسازژحرفه ای، گران قیمت باشند، اما خبر خوب این است شما هم میتوانید با آموزش های ماساژ های آنلاین، این نوع ماساژ ها را یاد گرفته و از آنها استفاده کنید. حتما ماساژ پا را برای کسانیکه دوستشان دارید، پیشنهاد دهید، چون اثرات بالقوه ذهنی و جسمی در فرد ایجاد میکند.

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

سیروان آلی

دویدن بخش بزرگی از زندگی من رو تشکیل میده. از وقتی که یادم میاد عاشق دویدن بودم و از همون اوایل بچگی که عاشق دوهای سرعت بودم تا همین امروز که بیشتر استقامتی مسافت کوتاه می‌دوم، دویدن همیشه جزو ثابتی از زندگیم بوده. این وبسایت رو راه‌اندازی کردم تا به بقیه کمک کنم با قدیمی‌ترین ورزش دنیا که تو ژنتیک ما انسان‌ها هستش آشنا بشن و با انجامش به سلامتی جسمی و ذهنی‌شون کمک کنن و صد البته نحوه شروع و ادامه اصولی و علمی اون رو یاد بگیرن. من به این حرف ایمان دارم که اگه صبور باشین و اجازه بدین اصولی پیش برین، دویدن براتون تبدیل به یکی از لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌های دنیا می‌شه. امیدوارم دویدن به یکی از عشق‌های ثابت زندگی‌تون تبدیل بشه ❤️🏃‍♀️🏃

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا