به کانال تلگرامی ما ملحق شوید تا با انواع مدل محتوای به‌روز آشنا شده و با ما در ارتباط باشید.

کلیک کنید
بنر پکیج صفر تا صد دونده
مبتدیان

عذر و بهانه برای دویدن و راه های مقابله با آن

اگر عاشق کاری نباشی، بهانه های زیادی برای انجام دادن آنها همیشه خواهید داشت. برای کسی که از دویدن لذت نمی برد، بهانه برای دویدن همیشه وجود خواهد داشت. اما کسی که میخواهد از این بهانه ها دور شده و این ورزش را شروع کند، می تواند از راه کارهایی که در ادامه آورده می شوند، استفاده کند.

بعضی اوقات ما میخواهیم که دویدن را شروع کنیم، ولی بهانه هایی از قبیل اینکه هوا خوب نیست، و یا وقت کافی نداریم، مانع از شروع دویدن میشوند. بعضی از افراد نیز بهانه ای ندارند، اما انگیزه ای برای رفتن به بیرون برای ورزش کردن ندارند.در ادامه به بیان بهانه هایی که مانع از دویدن میشوند خواهیم پرداخت و همچنین یاد خواهیم گرفت که چطور با آنها مقابله کنیم.

 “برای دویدن وقت ندارم” – بهانه برای دویدن

بهانه برای دویدن
عذر و بهانه برای دویدن و راه های مقابله با آن

نداشتن وقت کافی یکی از قویترین دلیل ها یا بهتر هستش بگیم بهانه برای افرادی میباشد که میخواهند بدوند، اما دنبال بهانه میگردند.اگر واقعا از نبود وقت برای دویدن گله مند هستید، میتوانید از زمان تماشای روزانه تلویزیون تان کم کرده و آن را به دویدن اختصاص دهید. و یا در خانه همزمان در حالیکه به برنامه موردعلاقه تان نگاه میکنید، بر روی تردمیل بدوید.تماشای برنامه موردعلاقه تان میتواند انگیزه تان را برای دویدن بیشتر کند.

برنامه روزانه تان را بررسی کرده و ببینید که چه زمانی را هدر می دهید؟ پیدا کردن زمان های بیهوده خیلی هم سخت نیست، گاهی اوقات، ساعت ها وقت مان را برای شبکه های اجتماعی و یا تلویزیون و وبگردی تلف میکنیم!.از این زمان ها برای دویدن استفاده کنید.

نباید به دویدن یا هر فعالیت ورزشی دیگری به چشم وقت تلف کردن نگاه کنید. همانطور که برای یک زندگی سالم به تغذیه خوب و خواب کافی و روابط خانوادگی خوب احتیاج دارید، به اندازه ای شاید بیشتر شما باید زمان برای فعالیت های ورزشی تان بگذارید.زمانی که برای دویدن در برنامه روزانه تان تعیین میکنید، میتواند در آینده بسیار برایتان مفید و پربازده باشد. در نظر بگیرید شما با دویدن، از مزایا و فواید زیادی برای جسم و روان تان بهره مند میشوید، که واقعا ارزش زمانی که برای آن صرف کرده اید را خواهد داشت.همچنین دویدن جسم و روان شما را قویتر کرده که در نتیجه بازده شما در شغل و زندگی خانوادگی و اجتماعی تان نیز بالاتر خواهد رفت.وقتیکه منظم می دوید، از بسیاری از بیماری ها روانی و جسمی نیز دور میشوید، که نتیجه آن کاهش هزینه های مربوط به بیماری میباشد.

آیا هنوز هم وقت کافی برای دویدن ندارید! یا منتظر هستید که به دلیل فشارهای روانی زیاد زندگی تان و یا سبک اشتباه زندگی تان، به انواع بیماری ها دچار شوید و بعد آن را شروع کنید! اگر برای خودتان ارزش قائل هستید، پس باید کارهایی را انجام دهید که برایتان مفید است. دویدن و ورزش یکی از این کارها میباشد.

“طی دویدن خیلی خسته میشم” – بهانه برای دویدن

بهانه برای دویدن
عذر و بهانه برای دویدن و راه های مقابله با آن

اگر احساس کسلی کنید، خیلی سخت هستش که از روی مبل تان بلند شده و بیرون بروید. اما رفتن به بیرون برای دویدن میتواند به شما انرژی بدهد و به شما احساس بهتری بدهد.شاید خسته باشید چون قند خون تان پایین است، بنابراین یک میان وعده سبک یا یک خوراکی را ۱ ساعت قبل از دویدن تان بخورید.اگر واقعا هنگام شروع دویدن تان احساس خستگی کردید، سرعت تان را کم کرده و پیاده روی کنید.خستگی مفرط با برنامه خواب طبیعی میتواند نشانه ای از کمبود غذایی مانند فقر آهن باشد، بنابراین اگر همچنان در شروع دویدن تان ، فوری خسته میشوید، حتما به دکتر بروید.

“به آسانی خسته میشم” – بهانه برای دویدن

بهانه برای دویدن
عذر و بهانه برای دویدن و راه های مقابله با آن

مسیرهای جدید را با استفاده از برنامه های مخصوص گوشی های هوشمند، برای دویدن انتخاب کنید.یا با یک گروه محلی بدوید و یا از دوست تان بخواهید که همراه شما بدود.چون معمولا دویدن با گروهی از افراد، هم انگیزه لازم برای دویدن به شما خواهد داد، هم اینکه مثل قبل به آسانی خسته نخواهید شد.

“هوای بیرون خیلی گرمه(یا خیلی سرده)” – بهانه برای دویدن

بهانه برای دویدن
عذر و بهانه برای دویدن و راه های مقابله با آن

ما همیشه به دونده ها میگویم،”هوای بدی وجود ندارد، فقط شما لباس های بدی برای این آب و هوا انتخاب کرده اید”.به عبارتی دگیر اگر به درستی برای آب و هوایی که قصد دارید بدوید، لباس انتخاب کرده باشید، مشکلی برای دویدن نخواهید داشت.و از آن لذت خواهید برد.

“فقط برای دویدن انگیزه ندارم” – بهانه برای دویدن

بهانه برای دویدن
عذر و بهانه برای دویدن و راه های مقابله با آن

همه دونده ها در بعضی از برهه های زندگی شان برای دویدن انگیزه ندارند.یکی از بهترین روش ها برای اینکه برای دویدن انگیزه داشته باشیم، این است که همراه یک گروه بدویم.وقتی که فهمیدید که افراد دیگر روی تان حساب میکنند، احتمالا انگیزه بیشتری دارید تا خودتان را نشان بدهید.همچنین استفاده از شبکه های اجتماعی برای اشتراک گذاری فعالیت تان و شرکت در رقابت ها نیز میتواند انگیزه شما را افزایش دهید.

اگر در محل زندگی تان، مسابقه های محلی برگزار میشود، انگیزه شرکت در این رقابت ها میتواند شما را برای ادامه دویدن یاری کند.

برای پیشرفت هایتان جایزه تعیین کنید.با دادن پاداش های کوچک مانند بستنی قهوه بعد از دویدن طولانی و یا خرید یک لباس بعد از یک مسابقه میتواند شما را با انگیزه نگهدارد.

“من با بچه هام مشغولم” – بهانه برای دویدن

بهانه برای دویدن
عذر و بهانه برای دویدن و راه های مقابله با آن

برای مادرها میتواند دلیلی موجه باشد، اما واقعا شما با دویدن مزایا و فوایدی را بدست می آورید که واقعا ارزش دارد آن را امتحان کنید.یکی از انگیزه های مادرها برای دویدن میتواند این باشد که با دویدن، میتوانند یک الگوی سالم و ورزشکار برای بچه هایشان باشند.

میتوانید بچه هایتان را همراه خودتان برده و دور آنها بدوید. یا اگر بچه هایتان در حال تماشای برنامه تلویزیونی میباشند، میتوانند بر روی تردمیل بدوید.

“از دویدن در اماکن عمومی خجالت میکشم” – بهانه برای دویدن

بهانه برای دویدن
عذر و بهانه برای دویدن و راه های مقابله با آن

خجالت کشیدن از دویدن در اماکن عمومی میتواند یک دلیل رایج برای کسانی باشد که نمیخواهند دویدن را شروع کنند و یا آن را ادامه دهند.سعی کنید تا یادبگیرید که نسبت به حرف های دیگران در مورد خودتان بی تفاوت باشید.شما باید به خودتان افتخار کنید که به سلامتی تان اهمیت میدهید و کاری را انجام می دهید که مزایا و فواید فوق العاده ای برایتان دارد.هیچکسی هم افرادی را که بر طبع عادت سلامتی شان میدوند مسخره نمیکند، فقط شاید کمی احساس حسادت کنند که آنها نمیتوانند بدوند، شاید هم شما انگیزه ای باشید برای کسانیکه از دویدن در اماکن عمومی خجالت میکشند.

بنر پکیج صفر تا صد دونده

توجه داشته باشید که متناسب با فرهنگ محل زندگی تان لباس بپوشید تا هم با اعتمادبنفس بیشتری بدوید و هم اینکه برای دویدن در اماکن عمومی راحت باشید.شما همچنین میتوانید با یک دوست و یا یک گروه بدوید که ممکن است احساس خجالت را خیلی کمتر کند.

“از اینکه مصدوم بشم، میترسم” – بهانه برای دویدن

بهانه برای دویدن
عذر و بهانه برای دویدن و راه های مقابله با آن

درسته، مصدومیت های مربوط به دویدن اتفاق می افتند، مصدومیت قطعا یک نگرانی صحیح است. با اینحال، راه های زیادی وجود  دارند که دونده ها میتوانند با کمک آنها از خطر ابتلا به مصدومیت ها بکاهند.نحوه دویدن تان و همچنین انتخاب یک کفش خوب میتوانند قدم های مهمی برای جلوگیری از مصدومیت باشند.تمرینات منظم قدرتی نیز میتواند یک روش عالی برای جلوگیری از مصدومیت های رایج برای دونده ها باشد.

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

سیروان آلی

دویدن بخش بزرگی از زندگی من رو تشکیل میده. از وقتی که یادم میاد عاشق دویدن بودم و از همون اوایل بچگی که عاشق دوهای سرعت بودم تا همین امروز که بیشتر استقامتی مسافت کوتاه می‌دوم، دویدن همیشه جزو ثابتی از زندگیم بوده. این وبسایت رو راه‌اندازی کردم تا به بقیه کمک کنم با قدیمی‌ترین ورزش دنیا که تو ژنتیک ما انسان‌ها هستش آشنا بشن و با انجامش به سلامتی جسمی و ذهنی‌شون کمک کنن و صد البته نحوه شروع و ادامه اصولی و علمی اون رو یاد بگیرن. من به این حرف ایمان دارم که اگه صبور باشین و اجازه بدین اصولی پیش برین، دویدن براتون تبدیل به یکی از لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌های دنیا می‌شه. امیدوارم دویدن به یکی از عشق‌های ثابت زندگی‌تون تبدیل بشه ❤️🏃‍♀️🏃

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا