به کانال تلگرامی ما ملحق شوید تا با انواع مدل محتوای به‌روز آشنا شده و با ما در ارتباط باشید.

کلیک کنید
بنر پکیج صفر تا صد دونده
متفرقه

رابطه جنسی قبل از مسابقه | آری یا نه؟

این عقیده که رابطه جنسی قبل از مسابقه می تواند بر روی عملکرد دونده یا ورزشکار تاثیر منفی داشته باشد، به درستی یا غلط، چندین دهه طرفدار داشت. گفته می‌شود که محمد علی کلی، بوکسور افسانه‌ای، هفته‌ها قبل از مسابقه، از رابطه جنسی پرهیز می‌کرد. در بین مربیان ورزشی رشته‌های تیمی، اغلب یک قانون نانوشته وجود دارد که بازیکنان آنها باید از رابطه جنسی قبل از مسابقه خودداری کنند. با این حال ورزشکاران دیگری نیز هستند که قبل از مسابقات‌شان، رابطه جنسی دارند و داشته‌اند. برای مثال، “رونالدو” ستاره سابق فوتبال برزیل، توصیه می‌کند که شب قبل از مسابقه رابطه جنسی داشته باشید تا به آرامش برسید.

اما سوال اصلی این است که علم درباره رابطه جنسی قبل از مسابقه چه می‌گوید. در ادامه قصد داریم تا با استفاده از چند مطالعه و تحقیق انجام گرفته در این باره، به این سوال جواب دهیم. با ادامه مطلب همراه‌مان باشید.

۱.رابطه جنسی قبل از ماراتن، شما را سریعتر می‌کند.

در مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده است، محققان دانشگاه آکسفورد، ۲۰۰۰ دونده ماراتن را بعد از مسابقه، مورد بررسی قرار دادند. آنچه که محققان دریافتند، این بود که دونده‌هایی که شب قبل از مسابقه، رابطه جنسی داشتند، به طور متوسط، ۵ دقیقه سریعتر از دونده‌هایی بودند که رابطه جنسی قبل از مسابقه نداشتند.

رابطه جنسی قبل از مسابقه۲.رابطه جنسی قبل از مسابقه عملکرد دونده یا ورزشکار را محدود نمی‌کند.

دکتر تامی بن، عضو انجمن فیزیولوژیست‌های ورزشی آمریکا، یک مطالعه را که در آن عملکرد دونده‌های مرد بر روی تردمیل بررسی شده بود، منتشر کرد. آنچه که مطالعه نشان داد، این بود که هیچ تفاوت قابل توجهی بین دونده‌هایی که شب قبل از آزمون(۱۲ ساعت قبل از آزمون تردمیل) رابطه جنسی داشتند با دونده‌هایی که خود را از انجام این کار منع کرده بودند، مشاهده نشد. همین نتیجه‌گیری توسط سامانتا مک گلوون(ورزشکار المپیکی سه گانه) و دکتر یان شایر رئیس پیشین آکادمی ورزشی کانادا، در مقاله ای با عنوان تاثیر فعالیت جنسی قبل از مسابقه بر عمکرد ورزشکار به دست آمد.

۳.رابطه جنسی ۲ ساعت قبل از مسابقه می‌تواند بر روی عملکرد ورزشکار تاثیر منفی بگذارد.

گروهی از محققان از ژنو، ۱۶ ورزشکار حرفه‌ای سطح بالا را از رشته‌های مختلف با برنامه تمرینی دقیق و فعالیت جنسی، مورد آزمون و مطالعه قرار دادند. مطالعات نشان داد که بازیکنان فوتبال و اسکی‌بازهایی که ۲ ساعت قبل از مسابقه، رابطه جنسی داشتند، عملکرد ورزشی‌شان کاهش پیداه کرده و زمان بیشتری را نیز برای ریکاوری نیاز داشتند. مطالعه ای دیگر که توسط کلینیک دانشگاه کلن آلمان انجام شد، نتایج مشابه را نشان داد. ورزشکارانی که در ورزشهای قدرتی و سرعتی فعالیت داشتند، عملکرد ورزشی شان، ۲ ساعت بعد از رابطه جنسی کاهش پیداه کرده بود. محتمل ترین علت کاهش عملکرد ورزشی در مردان، کاهش سطح تستوسترون در مردان پس از رابطه جنسی است. با این حال، این مطالعه نتوانست تاثیر منفی رابطه جنسی بر عملکرد ورزشکاران استقامتی را نشان دهد.

حرف آخر

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد که رابطه جنسی کمی قبل از مسابقه می تواند تاثیر منفی بر عملکرد ورزشی ورزشکارهای رشته های رزمی، سرعتی و قدرتی – حداقل در مردان داشته باشد. از طرف دیگر، زنان در طول رابطه جنسی، تستوسترون بیشتری تولید می کنند، این نشان می‌دهد که حتی ممکن است که رابطه جنسی کمی قبل از مسابقه، باعث افزایش عملکرد ورزشی آنها در رشته‌های ورزشی انفرادی شود. تاکنون هیچ تاثیر منفی بر عملکرد ورزشکارهای استقامتی به خاطر رابطه جنسی قبل از مسابقه، مشاهده نشده است. بنابراین، می‌توانیم بگوییم که رابطه جنسی در شب قبل از مسابقه، قطعا باعث کاهش عملکرد ورزشی ورزشکاران نمی‌شود.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت، تعداد دفعات رابطه جنسی و همچنین خواب شبانه قبل از مسابقه است. نباید تعداد دفعات رابطه جنسی به حدی باشد که دونده یا ورزشکار، خسته شده و در فردای روز، نتواند در مسابقه‌اش، آن طور که باید، ظاهر شود. هم چنین بهتر است، رابطه جنسی زودتر از موعد انجام شود تا خواب ورزشکار مختل نشود. کمبود خواب، تاثیر منفی بر عملکرد ورزشکار در روز مسابقه خواهد گذاشت.

نتیجه‌گیری که در پایان می‌توان داشت این است که به عنوان یک دونده و ورزشکار، شب قبل از مسابقه، خودتان را از رابطه جنسی محروم نکنید. رابطه جنسی می‌تواند یک کمک بزرگ به ورزشکارانی باشد که به خاطر استرس ناشی از مسابقه، مشکلات خواب دارند. طی رابطه جنسی، بدنتان اندورفین ترشح می‌کند که به شما کمک خواهد کرد تا آرام و ریلکس شده و بهتر بخوابید. علاوه بر این، رابطه جنسی خوب می‌تواند از نظر روانی نیز شما را برای روز مسابقه آماده‌تر کند، بنابراین، این موهبت را از خودتان دریغ نکنید.

منبع: runtastic

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

بنر پکیج صفر تا صد دونده

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

سیروان آلی

دویدن بخش بزرگی از زندگی من رو تشکیل میده. از وقتی که یادم میاد عاشق دویدن بودم و از همون اوایل بچگی که عاشق دوهای سرعت بودم تا همین امروز که بیشتر استقامتی مسافت کوتاه می‌دوم، دویدن همیشه جزو ثابتی از زندگیم بوده. این وبسایت رو راه‌اندازی کردم تا به بقیه کمک کنم با قدیمی‌ترین ورزش دنیا که تو ژنتیک ما انسان‌ها هستش آشنا بشن و با انجامش به سلامتی جسمی و ذهنی‌شون کمک کنن و صد البته نحوه شروع و ادامه اصولی و علمی اون رو یاد بگیرن. من به این حرف ایمان دارم که اگه صبور باشین و اجازه بدین اصولی پیش برین، دویدن براتون تبدیل به یکی از لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌های دنیا می‌شه. امیدوارم دویدن به یکی از عشق‌های ثابت زندگی‌تون تبدیل بشه ❤️🏃‍♀️🏃

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا