به کانال تلگرامی ما ملحق شوید تا با انواع مدل محتوای به‌روز آشنا شده و با ما در ارتباط باشید.

کلیک کنید
بنر پکیج صفر تا صد دونده
متفرقه

دویدن ماراتن | آیا هر کسی می تواند ماراتن را بدود

هر کسی می تواند در صورت اینکه سالم باشد و تمرینات مناسبی را نیز انجام دهد، در ماراتن شرکت کند. با این حال، ماراتن یک تلاش بزرگ جسمی و روانی است و چیزی نیست که به راحتی انجام شود. دویدن ماراتن شاید برای بیشتر دونده ها امکان پذیر نباشد، چون تمرینات جسمی و ذهنی مناسبی را ندارند. دویدن ماراتن برای همه امکان پذیر است اگر از نظر جسمی و روحی برای این چالش بزرگ آماده شوند.

تمرین ضروری است

تماشای ماراتن از تلویزیون وسوسه انگیز است، دیدن افرادی از همه رده های سنی با انواع شرایط جسمانی و با خودتان بگویید” بله، من هم می توانم انجامش دهم” شاید وسوسه انگیز باشد. اما خیلی مهم است که به خاطر داشته باشید افرادی که دونده ماراتن هستند برای سالهاست که می دوند و به تدریج خودشان را برای مسافت هایی مانند مسافت ماراتن که ۲۶.۲ مایل (۴۲ کیلومتر) است، آماده کرده اند.

فقط کسی که از نظر جسمانی فوق العاده مناسب است می تواند تصمیم بگیرد تا از روی میل و هوس در ماراتن شرکت کند.

بیشتر شرکت کنندگان در ماراتن، بعد از ماه ها تمرینات ذهنی و جسمی، خودشان را به این مسابقات رسانده اند. همه آنها با دکترشان در مورد شرکت در رقابت سنگینی مانند ماراتن مشورت کرده اند و خودشان را برای این مسابقه آماده کرده اند.

زمان و تعهد

اگر سالم هستید و تمرینات منظمی انجام داده اید، و همچنین آماده برای فداکاری های مالی و شخصی هستید، ممکن است که آماده باشید تا این چالش را بپذیرید.

بیشتر مسابقه های ماراتن، محدودیت حداقلی ۱۸ سال را برای شرکت کنندگان در نظر گرفته اند، اگرچه بعضی از آنها حداقل سن، ۱۶ سال برای شرکت در مسابقه است. توصیه میشود تا اگر علاقه مند به شرکت در ماراتن هستید، اول مسابقات با مسافت های کوتاه را امتحان کنید. مسابقات ۱۰ کیلومتر و یا نصف ماراتن می تواند گزینه های خوبی باشد. با شرکت در مسابقه های با مسافت کمتر، نسبت به اینکه آیا واقعا می خواهید در ماراتن شرکت کنید، می توانید بهتر تصمیم بگیرید.

تمرین برای ماراتن نیاز به تعهد عظیمی از وقت و زمان و همچنین انرژی جسمانی و ذهنی دارد. شما باید تصمیم بگیرید که آیا آمادگی خود را برای انجام همه کارهای لازم برای آماده شدن برای این چالش آماده کرده اید.

برنامه تمرینی برای دویدن ماراتن، یک تلاش بزرگ است و بیشتر افراد آن را با کار نیمه وقت مقایسه می کنند.

شما برای رسیدن به مرز آمادگی باید فداکاری نیز داشته باشید، مانند اینکه وقت کمتری را با دوستان تان بگذرانید، تغذیه سالم و خواب کافی داشته باشید

قبل از اینکه مشتاقانه برای مسابق دویدن ماراتن ثبت نام کنید، شما باید این ۸ سوال ساده را که آمادگی تان را برای ماراتن تخمین می زند، از خود بپرسید. این سوالات در مورد تجربه سلامتی، و تعهد و زمان هستند.

بالا و پایین شرکت در ماراتن

هیجان به اتمام رساندن اولین ماراتن زندگی تان، تجربه فراموش نشدنی است. شاید بیشتر اعضای خانواده و یا دوستان تان شما را واقعا حمایت نکنند، چون شما فداکاری های زیادی را باید برای به سرانجام رساندن اولین مسابقه ماراتن تان انجام دهید. به همین دلیل، شما باید برای بعضی از نظرات مخالف که در مورد کاری که انجام می دهید، آماده شوید.

سخن آخر

عوامل زیادی وجود دارند که باید قبل از اقدام به دویدن این مسابقه بزرگ، در نظر بگیرید. فقط به یاد داشته باشید، که دونده هایی که در تلویزیون می بینید، مسابقات متعددی و تمرینات زیادی را انجام داده اند تا به این سطح برسند.

در مورد قصد و نیت تان برای دویدن ماراتن فکر کنید و اگر به اندازه کافی سالم بودید و از نظر جسمی و روانی نیز در حد قابل قبولی بودید، بنابراین اولین چالش بزرگ زندگی تان را انجام دهید!.

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

بنر پکیج صفر تا صد دونده

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

سیروان آلی

دویدن بخش بزرگی از زندگی من رو تشکیل میده. از وقتی که یادم میاد عاشق دویدن بودم و از همون اوایل بچگی که عاشق دوهای سرعت بودم تا همین امروز که بیشتر استقامتی مسافت کوتاه می‌دوم، دویدن همیشه جزو ثابتی از زندگیم بوده. این وبسایت رو راه‌اندازی کردم تا به بقیه کمک کنم با قدیمی‌ترین ورزش دنیا که تو ژنتیک ما انسان‌ها هستش آشنا بشن و با انجامش به سلامتی جسمی و ذهنی‌شون کمک کنن و صد البته نحوه شروع و ادامه اصولی و علمی اون رو یاد بگیرن. من به این حرف ایمان دارم که اگه صبور باشین و اجازه بدین اصولی پیش برین، دویدن براتون تبدیل به یکی از لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌های دنیا می‌شه. امیدوارم دویدن به یکی از عشق‌های ثابت زندگی‌تون تبدیل بشه ❤️🏃‍♀️🏃

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا