به کانال تلگرامی ما ملحق شوید تا با انواع مدل محتوای به‌روز آشنا شده و با ما در ارتباط باشید.

کلیک کنید
بنر پکیج صفر تا صد دونده
متفرقه

۱۱ دلیل برای شروع دویدن

مردم دویدن را به دلایلی متفاوت شروع می کنند. بعضی از افراد می دوند تا لاغر شوند، سلامتی شان بهبود پیدا کند و یا می خواهند برای مسابقه آینده شان آماده شوند.

هر دلیلی برای دویدن داشته باشید، شما می توانید مزایا و فواید جسمانی، ذهنی و احساسی را از ورزش کسب کنید. در ادامه می خواهیم تا به ۱۱ دلیل برای شروع دویدن بپردازیم. با ادامه مطلب همراه باشید.

 

۱.دویدن سلامتی تان را بهبود می بخشد.

دلیل برای شروع دویدن

یکی از بزرگترین فواید دویدن، این است که برای سلامتی تان خوب است. دویدن یک روش عالی برای تقویت قلب بوده و اطمینان از اینکه جریان موثری از خون و اکسیژن در بدنتان جاری است، که به شما کمک خواهد کرد تا خطر حمله قلبی کاهش یابد. ورزش که به ثابت نگهداشتن وزن نیز کمک می کند، یک روش عالی طبیعی برای کاهش فشار خون تان می باشد. اگر کلسترول بالایی دارید، دویدن همچنین کمک میکند تا سطح آن در بازه طبیعی باقی بماند.

دویدن همچنین دستگاه ایمنی تان را نیز تقویت می کند، بنابراین بدن شما به طور موثرتر و کارآمدتری با دیگر عوامل مبارزه خواهد کرد. دویدن و دیگر ورزش هایی که باعث کاهش وزن می شوند میتوانند تراکم استخوانی را افزایش دهند که می تواند خطر پوکی استخوان را کاهش دهد.

 

۲.شما میتوانید وزنتان را نیز کاهش دهید.

دلیل برای شروع دویدن

بسیاری از افراد دویدن را به منظور کاهش وزن شروع می کنند. دویدن یک روش خیلی موثر برای سوزاندن کالری ها و کاهش وزن می باشد. اگر وزنتان در بازه سالمی است، دویدن می تواند به شما کمک کند تا وزنتان را در یک بازه سالم نگهدارید.

فقط از یاد نبرید که چون می دوید، به این معنی نیست که می توانید هر چه دلتان میخواهید بخورید. اساس کاهش وزن این است که شما باید کالری های بیشتری در مقایسه با مقدار کالری ورودی به بدنتان بسوزانید – این مورد برای دونده ها نیز صادق خواهد بود.

 

۳.افراد جدیدی را طی دویدن ملاقات خواهید کرد.

دلیل برای شروع دویدن

بعضی از دونده ها، از سکوت و تنهایی لذت می برند، بعضی از آنها دوست دارند که با دیگر دونده ها بدوند و فرصت آشنایی با دیگر دونده ها را نیز پیدا کنند. پیدا کردن یک دوست برای دویدن و یا یک گروه برای دویدن، می تواند یک روش عالی برای آشنایی با کسانی باشد که علایق یکسانی دارند. به علاوه، داشتن یک دوست دونده و یا یک گروه برای دویدن، یک روش عالی برای با انگیزه ماندن برای دویدن، می باشد.

بعضی از دونده ها، تجربیات، و نکات دو هایشان را با دیگر دونده ها در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. شما می توانید افرادی را ملاقات کنید که تجربیات شان را با دیگر دونده ها به اشتراک می گذارند، پیروزی هایتان را جشن بگیرید، و موانع را با دوستانتان از سر راه بردارید.

 

بنر پکیج صفر تا صد دونده

۴.می توانید بنا به یک دلیل بدوید.

دلیل برای شروع دویدن

دویدن همچنین می توانید به عنوان یک روش برای کمک به یک خیریه نیز به کار گرفته شود. بسیاری از مسابقاتی که برای دویدن برگزار می شوند، عوایدشان صرف امور خیریه می شود و بعضی از خیریه ها نیز معمولا مسابقاتی را در طی سال برگزار می کنند. دویدن برای چیزی که می تواند برای دیگران نیز مفید می باشد، می تواند به با انگیزه نگهداشتن شما کمک کرده و مسابقه تان را نیز معنی دارتر خواهد کرد.

 

۵.شما می توانید چیزهای مختلف و جدید را تجربه کنید.

دلیل برای شروع دویدن

دویدن یک راه عالی برای گسترش فکرهایتان و دور شدن از روزمرگی های روزانه تان است. دویدن به شما کمک میکند تا مکان های تازه را در شهرتان و یا دیگر شهرها کشف کرده، احساسات فیزیکی جدیدی را تجربه کنید و در جاهایی بدوید که معمولا آنها را ندیده اید.

 

۶.شما می توانید برای یک هدف مشخص بدوید.

دلیل برای شروع دویدن

بعضی از افراد صرف اینکه برای ورزش بدوند، متنفر هستند اما با دویدن شما میتوانید برای مسابقات، از دو های ۵ کیلومتر تا ماراتن خودتان را آماده کنید. تمرین برای مسابقه به شما یک هدف مشخص می دهد تا در طی مدتی بر روی آن کار کنید، که به شما برای بالا نگهداشتن انگیزه تان نیز کمک می کند.

 

۷.دویدن سطح انرژی تان را نیز بهبود می بخشددلیل برای شروع دویدن

وقتی که احساس خستگی و تنبلی دارید، دویدن یک راه عالی برای بالا بردن انرژی تان می باشد. دونده هایی که در صبح می دوند، گزارش داده اند که سطح انرژی آنها طی روز بهبود پیدا کرده است. درو اقع، مطالعه ۲۰۱۲ مجله سلامتی نوجوانان ثابت کرد که دویدن به مدت ۳۰ دقیقه برای ۳ بار در هفته می تواند باعث بهبود کیفیت خواب، حالات روحی و تمرکز در طی روز شود. ترکیب دویدن با یک رژیم غذایی سالم می تواند سطح انرژی تان را بیشتر بهبود بخشد.

 

۸.دویدن به شما کمک خواهد کرد تا در مورد خودتان احساس خوبی داشته باشید.

دلیل برای شروع دویدن

دونده هایی که منظم می دوند گزارش داده اند که دویدن باعث افزایش اعتمادبنفس و عزت نفس آنها شده است. وقتی که برای مثال یک هدف مانند اتمام مسابقه ۵ کیلومتر برای خودتان تعریف می کنید و به آن دست می یابید، قطعا عزت نفس و اعتماد بنفس تان نیز بالا می رود. این فواید در زندگی شخصی تان نیز تاثیر خود را خواهد گذاشت.

 

۹.دویدن ارزان قیمت است.

دلیل برای شروع دویدن

دویدن به تجهیزات کمی نیاز دارد، و می توانید آن را هر جایی انجام دهید. شما حتی نیاز ندارید تا حق عضویت برای باشگاه پرداخت کنید. تمام چیزی که نیاز دارید این است یک جفت کفش خوب تهیه کرده و در را باز کنید و بدوید. از پیاده رو های شهری گرفته تا پله های چوبی، از تپه های گلی گرفته تا راه های روستایی، هرجایی می توانید بدوید، بدون این که هیچ هزینه ای پرداخت کنید. اگر زیاد سفر می کنید، کفش های دویدن تان را همراه خودتان داشته باشید، تا در جاده و دیگر مسیرهای شهرهای مختلف بدوید.

 

۱۰.شما عضو یک جامعه خواهید شد.

دلیل برای شروع دویدن

حس اینکه عضو یک جامعه ورزشی هستید، می تواند به شما کمک کند تا دلیلی برای شروع دویدن داشته باشید. به همین دلیل است که بیشتر گروه های کوهنوردی، اعضای زیادی دارند. دونده های عضو هر گروهی مانند یک خانواده کوچک هستند که می توانند همدیگر را حمایت کرده و به همدیگر کمک کنند.

دویدن همچنین به مردم کمک می کند تا به هم کمک کرده و برای رسیدن به اهداف سلامتی شان و اهداف ورزشی شان تلاش کنند.

 

۱۱.دویدن به شما کمک می کند تا از استرس به دور باشید.

دلیل برای شروع دویدن

دویدن مانند بیشتر ورزش ها یک درمان عالی برای استرس، اضطراب و افسردگی است. وقتی که می دوید، در بدنتان هورمون اندورفین ترشح می شود که باعث احساس خوبی در درونتان می شود، که در نتیجه باعث بهبود حس و حالتان خواهد شد. محققین اثبات کرده اند که افراد بزرگسالی که به طور منظم ورزش می کنند، عموما شادتر از افرادی هستند که ورزش نمی کنند.

دلیل برای شروع دویدن
دلیل برای شروع دویدن
you used ۰/۵۰۰ translations

Don’t translate on double-click

Don’t show floating button

No Internet Connection
  • Add to Phrasebook
    • No word lists for Persian -> Persian…
    • Create a new word list…
  • Copy

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

سیروان آلی

دویدن بخش بزرگی از زندگی من رو تشکیل میده. از وقتی که یادم میاد عاشق دویدن بودم و از همون اوایل بچگی که عاشق دوهای سرعت بودم تا همین امروز که بیشتر استقامتی مسافت کوتاه می‌دوم، دویدن همیشه جزو ثابتی از زندگیم بوده. این وبسایت رو راه‌اندازی کردم تا به بقیه کمک کنم با قدیمی‌ترین ورزش دنیا که تو ژنتیک ما انسان‌ها هستش آشنا بشن و با انجامش به سلامتی جسمی و ذهنی‌شون کمک کنن و صد البته نحوه شروع و ادامه اصولی و علمی اون رو یاد بگیرن. من به این حرف ایمان دارم که اگه صبور باشین و اجازه بدین اصولی پیش برین، دویدن براتون تبدیل به یکی از لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌های دنیا می‌شه. امیدوارم دویدن به یکی از عشق‌های ثابت زندگی‌تون تبدیل بشه ❤️🏃‍♀️🏃

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا