به کانال تلگرامی ما ملحق شوید تا با انواع مدل محتوای به‌روز آشنا شده و با ما در ارتباط باشید.

کلیک کنید
بنر پکیج صفر تا صد دونده
مبتدیان

چطور یک دوست برای دویدن پیدا کنیم ؟

بیشتر مردم میگویند که آنها نمی توانند یک برنامه تمرینی را بدون کسی شروع کنند یا انگیزه کافی برای ادامه فعالیت ندارند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، به یک دوست برای دویدن احتیاج دارید. سوال این است که چطور یک دوست که با شما سازگار باشد را برای دویدن باید پیدا کرد ؟ با ارزیابی نوع دویدن خود شروع کنید و به سوالات زیر که برایتان مهم است جواب دهید.

چه زمانی میتوانید بدوید؟ زمان مشخصی را در هفته(۳ یا ۴ روز در هفته) در ساعاتی مشخص به دویدن اختصاص دهید. معمولا بعد از ظهرها بهترین زمان برای دویدن است. با توجه این مورد و اینکه اغلب مردم بعد از ظهر از سرکار برمیگردند، میتوانید دویدن با یک دوست را شروع کنید.

سرعت تمرین تان چقدر است ؟چند بار بدوید و به سرعت دویدن خود توجه کنید. ممکن است که کمی متفاوت باشد اما به میانگین سرعت توجه کنید. در اینجا منظور از سرعت تمرین، سرعت مکالمه است. سرعتی که به راحتی بتوانید در حین دویدن، حرف بزنید و نفس نفس نزنید. این سرعت با توجه به آمادگی و سطح تناسب اندام هر دونده ای منحصربفرد است.

آیا برای هدفی میدوید؟ این به شما کمک خواهد کرد تا بدانید چه برنامه تمرینی مناسب تان خواهد بود. اگر فردی مبتدی هستید و هدفتان عبور از خط پایان است، باید برنامه ای که مناسب افراد مبتدی است را دنبال کنید.

اگر کسی را برای دویدن پیدا نکردید، در یک باشگاه محلی مخصوص دونده ها ثبت نام کنید. گروه هایی که برای اهداف و سازمان های خیریه ایجاد شده اند میتوانند عالی باشند. برای مثال، جامعه دونده های لوسمی ها و یا لنفوم ها که هزاران دلار در هر مسابقه برای اهداف خیریه جمع آوری می کنند. گروه های این شکلی زمان مشخصی را برای برگذاری مسابقات تعیین میکنند. ویژگی دیگر خوب این گروه ها این است که بیشتر دونده های این گروه ها در سطحی متوسط هستند که اهداف شان بجز دویدن کمک به سازمان های خیریه است و نه اینکه صرفه به فکر رقابت باشند. این یک فرصت عالی است تا دونده های دیگری را ملاقت کنید و یک پیوند دوستی را با آنها بسازید تا در ادامه زندگی دوستانی داشته باشید تا در کنار آنها بتوانید بدوید.

از شبکه های اجتماعی کمک بگیرید

امروزه به لطف شبکه های اجتماعی مانند: اینستاگرام، تلگرام و …. تمامی افراد از شهرهای مختلف می توانند با هم در ارتباط باشند. در اینستاگرام می توانید دونده های دیگری که در شهرتان هستند را دنبال کرده و با آنها بدوید.

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

We are sorry that this post was not useful for you!

بنر پکیج صفر تا صد دونده

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

سیروان آلی

دویدن بخش بزرگی از زندگی من رو تشکیل میده. از وقتی که یادم میاد عاشق دویدن بودم و از همون اوایل بچگی که عاشق دوهای سرعت بودم تا همین امروز که بیشتر استقامتی مسافت کوتاه می‌دوم، دویدن همیشه جزو ثابتی از زندگیم بوده. این وبسایت رو راه‌اندازی کردم تا به بقیه کمک کنم با قدیمی‌ترین ورزش دنیا که تو ژنتیک ما انسان‌ها هستش آشنا بشن و با انجامش به سلامتی جسمی و ذهنی‌شون کمک کنن و صد البته نحوه شروع و ادامه اصولی و علمی اون رو یاد بگیرن. من به این حرف ایمان دارم که اگه صبور باشین و اجازه بدین اصولی پیش برین، دویدن براتون تبدیل به یکی از لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌های دنیا می‌شه. امیدوارم دویدن به یکی از عشق‌های ثابت زندگی‌تون تبدیل بشه ❤️🏃‍♀️🏃

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا