به کانال تلگرامی ما ملحق شوید.

کلیک کنید
بنر پکیج صفر تا صد دونده
مبتدیانمتفرقه

معرفی ۱۱ اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن | معرفی اپلیکیشن های ورزشی

دویدن یکی از بهترین روش ها برای کالری سوزی، بهبود حالات روحی، و قویتر کردن ماهیچه های هسته مرکزی بدن است. چند سال قبل شما نمیتوانستید سرعت تان هنگام دویدن، ضربان قلب و حتی مسافت را نیز ضبط و ثبت کنید، اما حالا به لطف گوشی های هوشمند میتوانید همه اینها را ثبت کرده و حتی اطلاعات اضافی را نیز فقط با یک لمس ساده در مورد دویدن خودتان کسب کنید.
برنامه های مخصوص دویدن زیادی در گوگل پلی استور وجود دارند، اما ما برنامه هایی را که دارای بیشترین بازخورد، و بهترین عملکرد بوده اند، مرور و بازبینی کرده ایم و برایتان رتبه بندی کرده ایم، بنابراین شما میتوانید با نصب هر کردام از آنها تجربه لذت بخش تری ازانجام فعالیت ورزشی خود داشته باشید.

 Wikiloc Outdoor Navigation GPS .11
معرفی 11 اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن
معرفی ۱۱ اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن

Wikiloc یکی از مشهورترین اپلیکیشن ها برای کوهنوردان است. اما جدای از اینکه قابلیت های منحصربفردی برای کوهنوردان دارد، امروزه فعالیت های بسیار زیادی را شامل میشود. فعالیت هایی مانند دویدن، قایق سواری، دوچرخه سواری، پیاده روی، آف رود و خیلی از فعالیت هایی که شاید بیشتر اپلیکیشن ها از آن بی بهره اند.

یکی از قابلیت های مفید این برنامه امکان اشتراک گذاری مسیرها با دیگر ورزشکاران است. همچنین در هر مسیر میتوانید تصاویری را برای آشنایی هرچه بیشتر دیگر ورزشکاران بر روی نقشه پین کنید و خلاصه ای را نیز درباره آن مسیر ذکر کنید.
با این اپلیکیشن میتوانید، مسیرهایی که کاربران به اشتراک گذاشته اند را برای فعالیت خود انتخاب کنید، و آن مسیر را دنبال کنید. همچنین از اپلیکیشن میتوانید در حالت آفلاین نیز استفاده کنید. اپلیکیشن با استفاده از GPS اطلاعات موقعیت مکانی شما را ذخیره کرده و مسیرتان را ذخیره میکند، تا بعدا در صورت دسترسی به اینترنت، بتوانید با استفاده از نقشه ها و تصاویر گوگل ارث، مسیر خود را بر روی زمین به اشتراک بگذارید.

اپلیکیشن به شما امکان ثبت سرعت، ارتفاع، بیشینه و کمینه سرعت و همچنین مسافت و زمان صرف شده برای انجام آن را میدهد.

یکی از امکانات فوق العاده این اپلیکیشن قابلیت ضبط لحظه ای و آنلاین بوده که به اعضای خانواده و دوستان این امکان را میدهد تا آنلاین فعالیت شما را زیر نظر بگیرند. این امکان فوق العاده به ویژه برای کوهنوردان و ورزشکارانی که ورزشهای با ریسک بالا انجام میدهند، بسیار مفید است. دقت داشته باشید باید برای این امکان، به اینترنت متصل باشید.

 

 

 

توصیه می شود اگر …

اگر شخصی هستید که به دنبال برنامه ای همه کاره برای بیشتر فعالیت هایتان هستید. اگر از استفاده از تجربیات دیگر ورزشکاران و به اشتراک گذاری تجربیات خود لذت میبرید

(رایگان با قابلیت ارتقا به نسخه اصلی)

بنر پکیج صفر تا صد دونده

 

Running for Weight loss .10
معرفی 11 اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن
معرفی ۱۱ اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن

تقریبا هر کسی سال جدید را با این فکر که امسال باید، بدنی سالم و مناسب داشته باشیم شروع میکنند، اما واقعا چند نفر از ما موفق میشوند؟ واقعایت این است که، بیشتر ما نمیتوانیم یک برنامه را منظم دنبال کنیم- ما استراتژی از پیش تعریف شده ای برای رسیدن به اهداف تناسب اندام مان نداریم.

Running for weight loss اپلیکیشنی است که برای اینکار برنامه دارد.

بجای آنکه از یک برنامه نامنظم برای رسیدن به سطحی قابل قبول از تناسب اندام استفاده کنید، این اپلیکیشن، تمرینات از پیش تعریف شده را برای رسیدن به اهداف تناسب اندام تان در اختیارتان قرار میدهد – کاهش وزن ۱۰ کیلوگرمی در مدت ۱۲ هفته یا آمادگی برای دوی ۵کیلومتر در مدت ۲ ماه.

اپلیکیشن دارای یک مربی صوتی نیز میباشد تا در طی مسیر شما را راهنمایی کرده و شما را برای دویدن با انگیزه نگهدارد. قابلیت ضبط گام ها، مسافت، و ضربان قلب، بنابراین شما میدانید طی هر فعالیت ورزشی چه مقدار کالری مصرف کرده اید و با هر بار فعالیت چقدر پیشرفت کرده اید. همچنین شما را با نکات روزانه و نقل قول های الهام بخش با انگیزه نگه میدارد، و شما را برای ادامه مسیر و رسیدن به اهداف تان مصمم میکند.

برای موثرتر واقع شدن فعالیت تان، اپلیکیشن پیشنهاد رژیمی دقیق را طرح میکند که شما میتوانید برای اثر بخشی بیشتر فعالیت تان از آنها پیروی کنید. برای نمونه، میتوانید یک دستور غذای سالم را از پیشنهادات اپلیکیشن انتخاب کرده و مطابق برنامه رژیمی تان آن را تغییر دهید تا هدفتان که رسیدن به تناسب اندام میباشد، هر چه سریعتر و بهتر اتفاق افتد.

یکی از بهترین برنامه ها برای افراد علاقه مند و مبتدیان که میخواهند یک برنامه دویدن منظم داشته باشند و آن را دنبال کنند، و شاید برای دوندگان حرفه ای خیلی جذاب نباشد.

 

مزایا
حاوی آموزش به همراه دستیار مربی صوتی
بهینه شده برای کاهش وزن یا تمرینات ماراتن
پیشنهاد برنامه رژیمی شخصی شده برای رسیدن به اهداف تناسب اندام

 

معایب
مصرف زیاد باتری در صورت استفاده طولانی مدت
برای دونده های حرفه ای پیشنهاد نمیشود

توصویه میشود اگر …
شما مبتدی هستید و میخواهید یک برنامه دو ۵ تا ۱۰ کیلومتری را دنبال کنید.
شما میخواهید به تدریج استقامت تان را افزایش داده و وزنتان نیز کاهش پیدا کند.
برای دویدن تان به انگیزه نیاز دارید.

سازگار با: Fitbit و RunKeeper

(رایگان با پرداخت درون برنامه ای)

 

RunGo .9
معرفی 11 اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن
معرفی ۱۱ اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن

درحالیکه آمارتان ارزیابی میشود و به موسیقی شادی نیز گوش میدهید، این اپلیکیشن تجربه دلپذیری را برایتان به ارمغان می آورد، بعلاوه اینکه، مردم دنبال مسیرهایی برای دویدن هستند، مخصوصا اگر تازه به شهری نقل مکان کرده باشند.

عالی نیست اگر اپلیکیشنی موجود باشد که قدم به قدم شما را با راهنمای صوتی راهنمایی کرده و مسیر دویدن را پیشنهاد داده تا شما روی دویدن تان تمکز کنید ؟

RunGo اپلیکیشنی است که هر دونده ماجراجویی از آن خوشش می آید. جدا از ضبط و ثبت زمان، سرعت، مسافت و ارتفاع، RunGo ناوبری همراه با راهنمای صوتی آنی را فراهم آورده و بهترین مسیرهای منطقه نزدیک شما را پیشنهاد میکند، پس نگرانی بابت اینکه مسیر شلوغی را اشتباها برای دویدن انتخاب کنید و یا در مکانی ناآشنا، گم شوید نخواهید داشت.
فقط مانند گوگل مپس که به شما اجازه میدهد تا نقشه هایتان را آفلاین ذخیره کنید، شما میتوانید مسیرهای دلخواهتان را بر روی گوشی هوشمندتان دانلود کنید، و اپلیکیشن حتی در نبود اینترنت هم کار خواهد کرد(بسیار مفید خواهد بود برای زمانیکه مسیرهایی را که برای دویدن انتخاب میکنید، امکان اتصال به اینترنت را نداشته باشید).

RunGo همچنین یک اپلیکیشن عالی برای افرادی است که به شهرهای مختلفی سفر میکنند، و میخواهند مکان های ایمن وخوش منظره را انتخاب کنند، مانند RunGo که بطور اتوماتیک نقاط موردعلاقه را اعلام میکند و اطلاعات جالب را به نمایش میگذرد، که از آنها میتوانید برای انتخاب بهتر مسیرتان استفاده کنید.

مزایا
ناوبری همراه با راهنمای صوتی که به شما اجازه میدهد روی دویدنتان تمرکز بیشتری داشته باشید
دویدن را بیشتر پرماجرا و هیجان انگیزتر میکند
ثبت آمارهایی مانند(سرعت، طول مسیر، مسافت، مسیرها و غیره)
کارکرد آفلاین و بدون نیاز به اینترنت، که باعث کاهش مصرف باتری و صرفه جویی در هزینه اینترنت میشود

 

معایب
بدون پشتیبانی یکپارچه برای موسیقی
در شهرهای مترودار بهتر عمل میکند.

توصیه میشود اگر
از دویدن خوشتان نمی آید و اپلیکیشنی میخواهید تا شما را برای انجام اینکار ترغیب کند
شما میخواهید که دویدنتان سرگرم کننده تر شود

 

شهرهایی که توسط برنامه پشتیبانی میشوند: ونکور، سان فرانسیسکو، لس آنجلس، بوستون، نیویورک، شیکاگو، لندن، برتیانیا و سیدنی، استرالیا

(رایگن با پرداخت درون برنامه ای)

 

RunKeeper.8
معرفی 11 اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن
معرفی ۱۱ اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن

RunKeeper یکی از بهترین برنامه های طراحی شده برای دونده های حرفه ای و ورزشکاران میباشد. ساده است و محیط کاربری زیبایی را ارائه میکند که کار با آن را ساده تر کرده و به سادگی میتوانید میزان پیشرفت خودتان را ثبت کرده، و آمار های لحظه ای دریافت کنید.

اگر شما تازه به شهری نقل مکان کرده اید یا نمیتوانید به خوبی مسیرها را به یاد بسپارید، همچنین میتوانید قبل از شروع به دویدن مسیرها را برنامه ریزی کنید، بنابراین میتوانید میزان مشخص مسافت را تخمین بزنید، بدون اینکه امکان از دست دادن داده ها باشد.

برای اینکه برنامه هرچه بیشتر راحت تر باشد، راهنمای صوتی لحظه ای را فراهم آورده است، که نیاز شما را به مداوم چک کردن گوشی هوشمندتان رفع میکند. فقط هدفونتان را به گوشی تان وصل کنید، و آهنگ دلخواهتان را از Spotify پخش کنید، و RunKeeper پیشنهادهای صوتی را با موسیقی ترکیب کرده که تجربه بسیار دلپذیری از دویدن را برایتان به ارمغان می آورد.

علاوه بر این، اپلیکیشن به شما اجازه میدهد تا برنامه های تمرینی را که بوسیله مربیان حرفه ای تناسب اندام طراحی شده اند، انتخاب کرده تا استقامت و همچنین تنساب اندم تان را بهبود بخشید. همچنین به راحتی میتوانید اهداف تناسب اندام تان را مشخص کنید – دویدن نیمه ماراتن، کاهش وزن، یا دویدن مقدار مشخصی از مسافت، و RunKeeper به شما اجازه میدهد تا پیشرفت تان را لحظه ای ثبت کنید.

اپلیکیشن بصورت رایگان در پلی استور قابل دانلود است، با قابلیت ارتقا به نسخه RunKeeper Go. وقتیکه نسخه نامحدود را بخرید، میتوانید فعالیت های روزانه تان را با دیگر ورزشکاران مقایسه کنید، جزئیات دقیق تری از پیشرفت تان به دست آورید، و برنامه های تمرینی شخصی سازی شده که شما را بهتر به سمت اهداف تان سوق میدهد کسب کنید.

مزایا
ثبت دقیق سرعت، مسافت، قدم ها، و کالری مصرفی
تنظیم سرعت تمرین با توجه به سطح تناسب اندام و حالتان
۱۰ کیلومتر پیشرفته، نیمه ماراتن و برنامه های تمرینی تمام ماراتن
نگهداری جزئیات و تاریخچه هر تمرین و قابلیت اشتراک گذاری میزان پیشرفت تان با دوستانتان

 

معایب
دسترسی محدود در نسخه رایگان
یادآورهای ثابت برای اینکه به نسخه نامحدود ارتقا دهید

توصیه میشود اگر …
اگر ورزشکاری در سطح حرفه ای هستید و دنبال برنامه تمرینی شخصی هستید
اپلیکیشینی میخواهید که ساده باشد، زیبای بصری داشته باشد و برای استفاده آسان باشد
اگر میخواهید که دوهایتان را با دیگر دستگاه ها و یا اپلیکیشن های تناسب اندام به اشتراک بگذارید

 

سازگار با: Pebble,Android Wera, Fitbit, Garmin Forerunner, Withings wifi scales and apps like MyFitnesPall, Zombiew Run

(رایگان با پرداخت درون برنامه ای)

 

Endomondo.7
معرفی 11 اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن
معرفی ۱۱ اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن

Endomondo برای افرادی که فعالیت های مختلف تناسب را انجام میدهند، شامل دویدن، یک اپلیکیشن کامل است.
برخلاف دیگر اپلیکیشن ها که تنها میتوانید برای دویدن از آنها استفاده کنید، Endomondo یک برنامه ساده و روان میباشد که کار با آن راحت بوده و به شما اجازه میدهد بیشتر از ۴۰ نوع فعالیت ورزشی(دویدن، دوچرخه سواری، پیاده روی، کایاک سواری، دوچرخه سواری کوهستان و ….) را دنبال کنید.

فقط یک فعالیت انتخاب کنید، یک هدف را تعیین کنید و به Endomondo اجازه دهید تا مربی صوتی اش شما را راهنمایی کند. اپلیکیشن جزئیات همه فعالیت هایتان را ثبت کرده، و به شما اجازه میدهد تا عملکرد مسافتی خودتان مانند میانگین سرعت و زمان هر فعالیت را تحلیل کنید.

به راحتی به Google fit متصل میشود و میتوانید داده هایتان را به آن اضافه کنید و به آسانی میتواند با دستگاه های پوشیدنی مانند Garmin, Gear, Pebble, Android Wear جفت شود. همچنین میتواند با سرویس هایی ماند MyFitnessPal ادغام شود، بنابراین شما میتوانید به کالری های مصرفی تان و اطلاعات مناسب تغذیه تان دسترسی داشته باشید.
فارغ از ضبط فعالیت هایتان، اتصال به شبکه های اجتماعی یکی از هیجان انگیزین ترین ابزارهای پیشنهاد شده بوسیله Endomondo است. این ویژگی انگیزه شما را برای رقابت با دوستانتان افزایش میدهد، چون پیشرفت هایتان را با آنها در فیسبوک و تویتر به اشتراک میگذارید.

آیا یک اپلیکیشن عالی که توانایی ثبت فعالیت هایتان را داشته باشد که بتواند شما را بانگیزه نگهدارد میخواهید؟ Endomondo را دانلود کرده و بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید. اندروفین شما بخاطر اینکار از شما تشکر خواهد کرد.

مزایا
رابطه کاربری ساده و آسان برای استفاده
ثبت درست جزئیات طول مسیرها، سرعت، مسافت، کالری ها، و جزئیات بیشتر در خلاصه فعالیت تان
برنامه های تمرینی شخصی
صدای زنگ لحظه ای از دوستان(فهمیدن اینکه دوستانتان فعالیتی به اشتراک گذاشته اند یا …)
بررسی زمان دیگر افراد و به چالش کشیدن آنها

 

معایب
بعضی اوقات امکان دارد زمان مسافت را اشتباه نشان دهد

توصیه میشود اگر …
اگر مبتدی هستید و اپلیکیشینی ساده و با امکانات زیاد میخواهید
شما تمایل دارید تا دوهایتان را به اشتراک بگذارید، و دوستانتان را به چالش بکشید

 

سازگار با : Garmin, Gear, Pebble, Android wear

(رایگان با پرداخت درون برنامه ای)

 

 adidas Train & Run.6
معرفی 11 اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن
معرفی ۱۱ اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن

adidas Train $ Run یک اپلیکیشن دوومیدانی مخصوص است با مربی صوتی لحظه ای که دستگاه اندروید شما را به تمرین دهنده شخصی تبدیل میکند.

از ضبط لحظه ای مسیرتان تا تنظیمات مربوط به برنامه های تمرین گرفته، تا آموزش حرکاتی که ماهیچه های بدنتان را قوی تر میکند با یک مربی صوتی کارشناس، به شما کمک میکند تا به همه اهداف تان برسید – اهدافی مانند کاهش وزن، رفع نیاز به مربی، دو ماراتن، یا بهبود بخشیدن استحکام و سرسختی تان.
اپلیکیشن adidas برنامه تمرین تان را زنده نگه میدارد و با فراهم کردن برنامه های تمرینی تناسب اندام و استحکام و تمرینات کاردیو، شما را هیجان انگیز نگه میدارد. همچنین با نکات کارشناسان دو و مطالب الهام بخش بلاگ که هفتگی بروز میشوند، میتواند شما را با انگیزه نگهدارد.

همچنین به شما اجازه میدهد تا آمارتان و تصاویر فعالیت تان را فورا در فیسبوک، اینستاگرام و دیگر بسترهای تناسب اندام مانند Myfitnesspal و Strava به اشتراک بگذارید. اپلیکیشن همچنین میتواند بصورت بی سیم با دستگا های هوشمند تناسب اندام برای ثبت روزانه فعالیت هایتان همسان سازی کند.

یکی از بهترین امکان های خلاقانه این اپلیکیشن، توانایی دیدن اینکه در هر منطقه بر روی نقشه چه مقدار تلاش کرده اید میباشد. با توجه به اهداف شخصی تان، اپلیکیشن میتواند بطور کلی پیشرفت تان را ارزیابی کند، و راه کارهایی را برای بهبود دویدن تان نیز ارایه دهد.
بهترین قسمت این است که همه محتوای اپلیکیشن رایگان است، بدون هیچ نیازی به مشترک شدن و یا پرداخت هزینه ماهانه.

مزایا
مربی صوتی کارشناس لحظه ای با قابلیت بازخورد
ثبت روزانه فعالیت هایتان، وقتیکه با دستگاه های تناسب اندام مانند Fit Smart جفت میشود
برنامه تمرینی شخصی با جزئیات دقیق
نکات تمرینی حرفه ای، انگیزشی و پشنهادات
بدون نیاز به هیچ گونه هزینه ای

 

معایب
محدویدت در جفت شدن با دیگر دستگا های تناسب اندام
شاید بر روی دستگا های قدیمی اندروید کمی کند باشد

توصیه میشود اگر …
شما یک مبتدی هستید و میخواهید تلفن هوشمندتان به یک تمرین دهنده شخصی تبدیل شود
اگر یک باند Fit Smart دارید یا هر لوزام جانبی که با miCoach کار کند

 

سازگار با: قابلیت همسان سازی با بلوتوث وایرلسی با Fit Smart

(رایگان)

 

RockMyRun.5
معرفی 11 اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن
معرفی ۱۱ اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن

پژوهش ها ثابت کرده است که موسیقی میتواند تاثیر قدرتمندی بر روی عملکرد ورزشی تان بگذارد و شما را برای ادامه فعالیت تان با انگیزه تر کند.

اگر موسیقی میخواهید که متناسب با گام هایتان باشد، وقت آن رسیده است تا به RockMyRun سلام کنید!.
با لیست های پخش که بوسیله مشهورترین دی جی های با استعداد جهان تولید شده اند، RockMyRun میتواند به شما یک تجربه فوق لعاده را بدهد.

اپلیکیشن ۱۰۰۰ آهنگ میکس شده را فراهم آورده است،که ژانرهای مختلفی را مانند Pop, Rock, Hip-hop/Rap, House, Dubstep, Drum & Bass, Seasonal, Country,R&B, Latin و … را در بر میگیرد.

اپلیکیشن بطور اتوماتیک ریتم و زمان اهنگ را با توجه به قدم هایتان تنظیم میکند. نتیجه نهایی یک تجربه شگفت انگیز خواهد بود – نه فقط از لحاظ جسمانی، بلکه از لحاظ احساسی و روانی هم تاثیر بسزایی روی شما خواهد گذاشت.
RockMyRun با اپلیکیشن های دیگر دویدن نیز کار میکند، مانند : Nike+, RunKeeper, MapMtFitness, Runtastic و Endomndoو بنابراین شما یک تجربه کامل خواهید داشت.
RockMyRun را امتحان کنید. شما حتما هیجان زده خواهید شد از اینکه موسیقی خوب نه تنها عملکرد تان را بهبود میبخشد، بلکه میتواند فعالیت تان را لذت بخش تر و با طراوت تر کند

مزایا
افزایش انگیزه برای ادامه دادن فعالیت
میکس هایی که از مشهورترین دی جی های با استعداد موسیقی جمع آوری شده اند
تنظیم ریتم آهنگ متناسب با قدم هایتان

 

معایب
محدویدت دسترسی در نسخه رایگان

توصیه میشود اگر …
از آهنگ های تکراری و بدون هیجان گوشی تان که هنگام دویدن گوش میدهید، خسته شده اید
شما میخواهید که مسافت های بیشتری را با موسیقی های هیجان انگیز بدوید

 

سازگار با : Nike+, Runkeeper, MapMyFitness, Runtastic and Endomondo

(رایگان با پرداخت درون برنامه ای)

 

Runtastic.4
معرفی 11 اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن
معرفی ۱۱ اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن

Runtastic اپلیکیشنی فوق العاده است، که برای تناسب اندام طراحی شده است.
برخلاف اسمش، Runtastic یک برنامه تناسب اندام است، که فقط برای دونده ها نیست، بلکه برای ورزشکارانی که فعالیت های فضای باز انجام میدهند نیز میباشد. از دویدن گرفته تا دوچرخه سواری، اسکی، و کایاک سواری، و اسنوبورد، اپلیکیشن به شما اجازه میدهد تا جزئیات همه فعالیت های تناسب اندام را ضبط کنید، بنابراین شما میتوانید پیشرفت تان را با جزئیات عالی آنالیز کنید.

بعلاوه ضبط مسافت دوهایتان، مانند مسافت، میانگین سرعت، طول مسیر، کالری مصرفی، همچنین جزئیات اضافی دیگری درباره آب و هوا، سطح، ضربان قلب و … را در اختیار میگذارد، که به شما اجازه میدهد تا اثربخشی کلی آموزشی خود را نه فقط از دیدگاه ذهنی، بلکه از منظر بیرونی نیز ارزیابی کنید.

شاید،هیجان انگیز ترین قسمت اپلیکیشن، قسمت منظره زمین باشد که به شما اجازه میدهد تا فعالیت تان را بصورت سه بعدی تماشا کنید(بله درسته، درست خوندید، شاید به نصب برنامه گوگل ارث نیز برای استفاده از این امکان نیاز داشته باشید).

بعضی از امکانات هیجان انگیز ارائه شده در Runtastic، شامل قابلیت توقف اتوماتیک(توقف اتومات وقتیکه شما از حرکت باز بایستید)، ضبط لحظه ای (آپلود تصاویر، اشتراک گذاری موقعیت، و ارسال/دریافت نظرات لحظه ای با دوستان)، و برگزیدگان دوومیدانی(شامل بهترین دونده هایی ک در طول هفته و یا ماه بهترین عملکرد را داشته اند).
Runtastic را دانلود کنید اگر میخواهید برنامه ای برای ثبت انواع فعالیت داشته باشید که به شما اجازه میدهد تا هر نوع فعالیت فضای بیرون را پیگیری و ضبط کنید.

مزایا
ضبط لحظه ای GPS فعالیت های برگزیده شما
آمارهای جزئی و نمودارهای ماهانه فعالیت ها
حاوی موزیک پلیر، با مموعه ای از آهنگ هایی برای فعالیت های فضای بیرون
اشتراک گذاری آنلاین
قابلیت حالت توقف اتوماتیک

 

معایب
نسخه نامحدود اپلیکیشن گران قیمت است

توصیه میشود اگر …
شما یک اپلیکیشن قدرتمند، آسان برای استفاده و بدون دردسر برای همه فعالیت های فضای بیرون بخواهید
اگر آرزو دارید که جزئیات تاریخچه فعالیت هایتان را نگهداری کنید

 

سازگار با : Runtastic Orbit & Moment

(رایگان با پرداخت درون برنامه ای)

 

Google fit.3
معرفی 11 اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن
معرفی ۱۱ اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن

Google fit برای android مانند Apple Health برای ios است.

کار با آن ساده است و روش راحتی برای ثبت فعالیت های تناسب اندام است، یک هدف تناسب اندام تعریف کنید و پیشرفت خودتان را با نمودارهای بصری زیبا اندازه بگیرید. اپلیکیشن مجموعه ای اطلاعات مختلف جمع آوری کرده است، مانند سرعت، قدم، مسیر، ارتفاع، و نمودارهای بصری زیاد تا بهتر و عمیق تر بتوانید فعالیت هایتان را بررسی کنید.
درکنار ثبت اهداف فردی و ضبط اطلاعات تان، این اپلیکیشن همچنین توصیه های شخصی را به شما میدهد تا بتوانید استقامت و مدت زمان تمرینی تام را بهبود بخشید.

جدا از این قابلیت های تحلیلی عالی، چیزیکه باعث میشود ما عاشق این برنامه شویم این است که توانایی جمع آوری اطلاعات مربوط به تناسب اندام، تغذیه، خواب و اطلاعات وزنی از برنامه های تناسب اندام مانند Nike+, Strava و لوزام جانبی پوشیدنی اندروید، مانند Xiaomi میباشد.

مزایا
ضبط چندیدن فعالیت تناسب اندام
جمع آوری اطلاعات از چندین برنامه مشهور تناسب اندام
نمودارهای جذاب با بررسی عمیق
تمام رایگان

 

معایب
بهترین مسیر را نمیتواند پیشنهاد دهد

توصیه میشود اگر …
اگر از برنامه تناسب اندام دیگری استفاده میکنید و میخواهید که داده هایتان بر روی یک داشبورد جذاب به نمایش درآیند

سازگار با: Android Wear, Nike+, Runkeeper, Strava, MyFitnessPal, Lifesum, Basis, Sleep as Android, Withings, Xiaomi Mi bands

(رایگان)

 

Strava.2
معرفی 11 اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن
معرفی ۱۱ اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن

Strava یک اپلیکیشن منحصربفرد است که منحصرا برای رقابت طراحی شده است.
آیا میخواهید که زمان بندی تان در مقایسه با بقیه دونده هاز از سراسر جهان مقایسه شود ؟ آیا میخواهید با بهترین ورزشکاران در ارتباط باشید و ببینید در روز چه مقدار فعالیت دارند؟

Strava برای شما اینجاست.

جدا از ضبط کلید های آماری مانند گام، سرعت و کالری مصرفی، مانند برنامه های تناسب اندام، Strava لیستی از بخش هایی را که در مسیر میدوید میکشد، و با دیگر دونده ها مقایسه میکند.

Strave یک برنامه تناسب اندام منحصر بفرد است که بصورت انحصاری برای نسل رقابتی طراحی شده است. Strava همچنین یک برنامه اجتماعی عالی است، برای دونده ها، که میخواهند با دیگر دونده ها در ارتباط باشند و پیشرفت هایشان را با آنها به اشتراک بگذارند. برای نمونه Strava به هر دونده با توجه به عملکردش، یک رتبه اختصاص میدهد، بنابراین شما میتوانید عملکرد ماهانه و هفتگی خودتان را با دونده های دیگر مقایسه کنید.

اگر واقعا درباره حریم شخصی تان نگران هستید و میخواهید فعالیت هایتان خصوصی باقی بمانند(برای نمونه، شما نمیخواهید تا مردم از محل زندگی شما مطلع شوند)، برنامه های دیگر را امتحان کنید.

یکی از قابلیت های جذاب این برنامه، این میباشد که بعد از اتمام فعالیت تان، فیلمی سه بعدی از شروع و پایان مسیرتان به شما ارائه خوهد داد، که میتوانید با دوستانتان به اشتراک بگذارید.
Strava برای دونده هایی مناسب است که میخواهند دوهایشان را با دیگر افراد به اشتراک بگذارند.

مزایا
ضبط مسیر فعالیت تان و اندازه گیری جزئیات فعالیت تان
تعریف رکورد های شخصی و دیدن اینکه در مقایسه با دوستانتان چه خواهید کرد
به چالش های جهانی بپیوندید
مربی شخصی شده
اشتراک گذاری آنلاین فعالیت هایتان

 

معایب
کنترل کم بر روی اینکه چه اطلاعاتی به اشتراک گذاشته میشوند
تحلیل های پیشرفته و امکانات دیگر که برای نسخه پولی میباشند
حق عضویت گران

توصیه میشود اگر …
اگر دونده حرفه ای هستید و خواهان اپلکیشنی میباشید که میتواند جزئیات و آمارهایی را برای بهبود عملکردتان ارائه دهد
شما یک دونده ای هستید که دوست دارید فعالیت هایتان را با دیگر دونده ها یا افراد دیگر به اشتراک بگذارید
شما میخواهید با چالش ها و تمرینات سخت ترقی کنید

 

سازگار با : تقریبا همه ساعت های GPS دار، رایانه های دوچرخه ، و دستگاه های ضبط فعالیت

(رایگان با پرداخت حق عضویت ماهانه ۵.۹۹ دلار)

 

 Pumatrac.1
معرفی 11 اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن
معرفی ۱۱ اپلیکیشن اندروید مخصوص دویدن

در حالیکه اپلیکیشن های های زیادی با ادعای اینکه قابلیت های پیشرفته ضبط مسیر و امکانات دیگری دارند وجود دارند، بیشتر آنها برای گوشی های سطح پایین اندروید حجم زیادی داشته و با کندی بر روی آنها اجرا میشوند. اگر دنبال برنامه ای با حجم کم، ساده که تمام قابلیت های پیشرفته ناوبری را دارد، هستید اپلیکیشن Pumatrac نیازهای شما را رفع خواهد کرد.
اپلیکیشن، رابط کاربری سیاه و سفیدی دارد که فوق العاده آن را زیباتر کرده است، و استفاده از آن را هنگام دویدن بسیار ساده میکند. در حالیکه Pumatrac هیچ امکان عجیبی نسبت به دیگر برنامه ها ندارد، اما این اپلیکیشن تلفیق خوبی از سادگی با قابلیت های پیشرفته میباشد.

برای نمونه Pumatrac را میتوان برای بیش از ۳۰ فعالیت بکار برد، جدای از دویدن. این اپلیکیشن قابلیت توقف اتومات را دارد، که به این معنی است که اپلیکیشن وقتی شما از حرکت بازبایستید، اتوماتیک و بدون نیاز به شما متوقف خواهد شد.
همچنین شما را به دونده های محلی و جامعه دونده ها متصل خواهدکرد. برای اینکه حس رقابتی داشته باشید، اپلیکیشن پیشتازان محلی هر فعالیت را رتبه بندی میکند، بنابراین شما میتوانید بصورت لحظه ای عملکرد سایر دونده ها را دنبال کنید.

فقط مانند RunGo، Pumatrac نیز به شما اجازه میدهد تا مسیرهای مختلفی را پیدا کرده و کشف کنید. با اینحال، این دوها بسیار کاربردی هستند، به این معنی که شما فقط به مسیرهایی دسترسی خواهید داشت، که قبلا دونده هایی از آنها عبور کرده باشند.

پیشنهاد ما؟ Pumatrac را نصب کرده و استفاده کنید. مطمئنا پشیمان نخواهید شد.

مزایا
زیبا، حجم کم، و رابط کاربری آسان برای استفاده
GPS لحظه ای برای بیش از ۳۰ فعالیت تناسب اندام
قابلیت کشف مسیرهای جدید دویدن
اتصال به دیگر دونده ها در سراسر جهان

 

معایب
نقشه برداری GPS شاید بعضی اوقات نادرست باشد
مشکلات توقف اتوماتیک بر روی بعضی از دستگاه های اندروید

توصیه میشود اگر …
اگر دنبال برنامه ای هستید که تمام رایگان، کم حجم و آسان برای استفاده باشد
شما دنبال برنامه ای باشید که بهترین امکانات برنامه های دویدن را با هم ترکیب کرده باشد

 

سازگار با : ANT+ Bluethooth LE sensord

(رایگان)

 

آیا اپلیکیشنی از قلم افتاده است ؟
ما مقاله را بعد از بازخوردها و استفاده از اپلیکیشن های دیگر بروز خواهیم کرد. با اینحال، اگر برنامه ای را میشناسید که در لیست بالا موجود نبود، لطفا اجازه دهید در نظرات بفهمیم چه اپلیکیشنی نظر شما را جلب کرده است.

 

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

سیروان آلی

دویدن بخش بزرگی از زندگی من رو تشکیل میده. از وقتی که یادم میاد عاشق دویدن بودم و از همون اوایل بچگی که عاشق دوهای سرعت بودم تا همین امروز که بیشتر استقامتی مسافت کوتاه می‌دوم، دویدن همیشه جزو ثابتی از زندگیم بوده. این وبسایت رو راه‌اندازی کردم تا به بقیه کمک کنم با قدیمی‌ترین ورزش دنیا که تو ژنتیک ما انسان‌ها هستش آشنا بشن و با انجامش به سلامتی جسمی و ذهنی‌شون کمک کنن و صد البته نحوه شروع و ادامه اصولی و علمی اون رو یاد بگیرن. من به این حرف ایمان دارم که اگه صبور باشین و اجازه بدین اصولی پیش برین، دویدن براتون تبدیل به یکی از لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌های دنیا می‌شه. امیدوارم دویدن به یکی از عشق‌های ثابت زندگی‌تون تبدیل بشه ❤️🏃‍♀️🏃

نوشته های مشابه

‫۱۰ دیدگاه ها

 1. سلام
  برای تردمیل چه اپلیکیشنی مناسبه؟ اپلیکیشن running for weight loss موقع ثبت نام روش payment در جیمیل میخواد چطور میشه بدون تنظیمات پرداخت نصبش کرد؟ ممنون

  1. احسان عزیز فصل بهار و تابستون بهترین فصل ها برای دویدن در فضای باز هستند، چرا تردمیل ؟ و اینکه نکته ی خیلی مهم رو باید یادتون باشه. این برنامه ها از جی پی اس برای ثبت فعالیت ها استفاده می کنند. این قابلیت در خونه و کلا اماکن سربسته کار نمیکنه. البته اگه برنامه ای باشه که با ساعت هوشمند هم کار کنه، میتونین با تردمیل هم از این برنامه ها استفاده کنین،

   باهاش کار نکردم عزیز. ولی احتمالا اگر برنامه درون پرداخت باشه، باید گزینه ردکردنی چیزی داشته باشه. در غیر اینصورت باید اول خریداری بشه.

 2. سلام
  من مدت هاست که از برنامه sports traker استفاده می کنم که برنامه بسیار کامل برای انواع ورزشها و با قابلیت به اشتراک گذاری فعالیت ها با دوستانی هست که این برنامه را دارند . بررسی بفرمایید احتمالا مورد تایید تان می باشد

  1. سلام رضا جان. ممنون برای معرفی این برنامه. اونقدر برنامه متنوع داریم در زمینه ورزش، که میشه یه لیست بلند بالا درست کرد.

   همین که میتونه نیازهاتون رو برآورده کنه، خوبه. ممنون برای معرفیش عزیز

 3. سلام. خوبی؟ ممنون از این وب سایت عالی. من از برنامه couch to 5k استفاده می کنم که خیلی عالیه. تو ۹ هفته تورو به سطح ۵ کیلومتر می رسونه. اگه تهرانی می تونی برنامه بذاریم بریم بدوییم. من معمولا دوره دریاچه چیتگر می دوئم.

  1. سلام
   میتونی از برنامه samsung health که روی بیشتر گوشی های سامسونگ نصبه استفاده کنی ضمنا کاملا رایگانه

 4. سلام وقتتون بخیر
  من دو فرزند ۹ و ۱۳ ساله دارم و میخوام یه برنامه ی خیلی ساده برای دو براشون شروع کنم
  چون هر دو کف پاشون صاف هست و از کفی مخصوص استفاده میکنن نمیخوام فشاری بهشون بیاد در عین حال که نه عجله ای داریم و نه مسابقه ای قراره شرکت کنیم
  خوشحال میشم اگه راهنماییم کنین
  قبلا از وقتی که به پاسخگویی اختصاص میدید ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا