به کانال تلگرامی ما ملحق شوید تا با انواع مدل محتوای به‌روز آشنا شده و با ما در ارتباط باشید.

کلیک کنید
بنر پکیج صفر تا صد دونده
ویدئو

بهبود سرعت دونده با پیروی از ۱۰ قانون حرکت پاها | ویدئو

⏹ طول گام و نرخ گام برداری دو عامل مهم برای بهبود سرعت دونده‌ها هستند. در نقاله امروز با بیان ۱۰ قانون حرکت پاها به دونده‌ها کمک خواهیم کرد تا با پیروی از این ۱۰ قانون هم طول گام خود را افزایش دهند و هم اینکه بهره وری و کارآیی خود را هنگام دویدن بهتر کنند.

عوامل بالا به دونده کمک خواهند کرد تا سرعت اش را در حین دویدن بهبود ببخشد. جدای از اینکه این ۱۰ قانون به بهبود سرعت دونده و عملکرد دونده کمک خواهد کرد، پیروی از این قوانین، دویدن را برای دونده راحت تر کرده و احتمال مصدومیت وی را نیز کاهش می دهد. .

وقتی از بهره وری حرف می زنیم، یعنی که دونده ها باید به نحوی بدوند که به میزان کمتری انرژی را هدر دهند و تمام انرژی را صرف جهتی که می دوند، بکنند.

تمامی قوانین این ویدئو هدفی جز بهبود کارآیی و بهره وری دونده ندارند. دویدن اصولی با فرم دویدن مناسب یعنی اینکه دونده بتواند از تمامی انرژی تولید شده در حین دویدن در عضلات برای دویدن بهتر و سریعتر استفاده کند.

دقت داشته باشید که قوانین امروز برای تمامی دونده ها از استقامت گرفته تا سرعتی و … مفید هستند.

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

بنر پکیج صفر تا صد دونده

سیروان آلی

دویدن بخش بزرگی از زندگی من رو تشکیل میده. از وقتی که یادم میاد عاشق دویدن بودم و از همون اوایل بچگی که عاشق دوهای سرعت بودم تا همین امروز که بیشتر استقامتی مسافت کوتاه می‌دوم، دویدن همیشه جزو ثابتی از زندگیم بوده. این وبسایت رو راه‌اندازی کردم تا به بقیه کمک کنم با قدیمی‌ترین ورزش دنیا که تو ژنتیک ما انسان‌ها هستش آشنا بشن و با انجامش به سلامتی جسمی و ذهنی‌شون کمک کنن و صد البته نحوه شروع و ادامه اصولی و علمی اون رو یاد بگیرن. من به این حرف ایمان دارم که اگه صبور باشین و اجازه بدین اصولی پیش برین، دویدن براتون تبدیل به یکی از لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌های دنیا می‌شه. امیدوارم دویدن به یکی از عشق‌های ثابت زندگی‌تون تبدیل بشه ❤️🏃‍♀️🏃

‫۳ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا