به کانال تلگرامی ما ملحق شوید.

کلیک کنید
بنر پکیج صفر تا صد دونده
لباسمتفرقه

پوشش مناسب برای دویدن در هوای گرم

دوندگان نیاز دارند تا هنگام دویدن در هوای گرم و مرطوب بیشتر احتیاط کنند تا از بیماری های مرتبط با گرما جلوگیری کنند. پوشش شما تاثیر بسزایی بر روی راحتی و ایمنی تان در دویدن در هوای گرم دارد. نکات زیر را دنبال کرده تا بفهمید چطور باید به درستی برای دویدن در هوا گرم لباس بپوشید.

۱.لباس مصنوعی ترکیبی بپوشید

پوشش مناسب برای دویدن در هوای گرم
پوشش مناسب برای دویدن در هوای گرم

از پوشیدن لباس های کتان برای دویدن پرهیز کنید، چون عرق شما را حفظ میکنند و به سرعت خشک نمیشوند، که میتواند منجربه احساس ناخوشایندی در شما شود. پارچه های مصنوعی (مانند CoolMax یا Dri-Fit) بیشتر قابلیت تنفس دارند و میتوانند رطوبت را از پوست تان دور سازند،  بنابراین تبخیر خنک اتفاق می افتد. با اینکه این نوع پوشش ها کمی هزینه بردار هستند، اما از راحتی بخصوص در دوهای طولانی آنها و همچنین دوهای طاقت فرسا تقدیر خواهید کرد.

۲.سبک بپوشید

پوشش مناسب برای دویدن در هوای گرم
پوشش مناسب برای دویدن در هوای گرم

لباس های رنگارنگ و کم وزن، مناسب بدنتان به شما کمک میکند تا بدنتان به راحتی تنفس کند و بطور طبیعی خنک شود. لباس های تنگ این فرآیند را محدود میکنند و رنگ های تیره، نور و گرما را از خورشید جذب میکنند که باعث میشود بیشتر احساس گرما کنید. رنگ سفید و روشن میتواند نور خورشید را انعکاس دهد.

۳.جوراب هایتان را با دقت انتخاب کنید

پوشش مناسب برای دویدن در هوای گرم
پوشش مناسب برای دویدن در هوای گرم

جوراب های ۱۰۰٪ کتان نپوشید. احتمالا پای شما بیشتر از دیگر اندام هایتان عرق میکند و کتان تمایل دارد تا پایتان را مرطوب نگهدارد، که میتواند منجربه ایجاد تاول و ناراحتی در پایتان شود. دنبال محصولات مصنوعی ترکیبی که از پلی استر، آکریلیک، یا کولماکس ساخته شده باشند، باشید، که برای رطوبت بهترین هستند. جورابهای نازکتر معمولا برای دویدن در تابستان، راحت هستند.

۴.عینک آفتابی استفاده کنید

پوشش مناسب برای دویدن در هوای گرم
پوشش مناسب برای دویدن در هوای گرم

یک جفت عینک آفتابی خوب میتواند چشمان شما را از خطرات اشعه خورشید در امان نگهدارد. همچنین، استفاده از عینک آفتابی میتواند به جلوگیری از سردردهایی که ناشی از چشم میباشند، کمک کند.

۵.از کرم ضدآفتاب استفاده کنید

پوشش مناسب برای دویدن در هوای گرم
پوشش مناسب برای دویدن در هوای گرم

قبل از پوشیدن لباس های دوتان، کرم ضدآفتاب را بر روی پوست تان بمالید. بعضی از لباس های دویدن از مواد نازک و یا توری درست شده اند، که شاید نتوانند شما را به خوبی از اشعه های خورشید در امان نگهدارند. همچنین، شاید از تی شرت استفاده کنید، به همین دلیل باید از کرم ضد آفتاب نیز در نواحی که احتمال برخورد نور آفتاب وجود دارد استفاده کنید.

برای صورت تان، از کرم ضدآفتابی که چسبناک باشد استفاده کنیدتا وقتی عرق میکنید، کرم به چشم تان وارد نشود. اگر قصد دویدن مسیرطولانی را دارید، باید دوباره لحظه ای را متوقف شوید تا دوباره به صورت تان و دست هایتان کرم بزنید.

۶.بطری آب همراه خودتان داشته باشید

پوشش مناسب برای دویدن در هوای گرم
پوشش مناسب برای دویدن در هوای گرم

وقتیکه میخواهید در هوای گرم و مرطوب بدوید، مطمئن شوید که مهم ترین وسیله دویدن را از یاد نبرده اید: یک بطری آب. میتوانید از کمربندهای مخصوص حمل بطری آب، یا کوله پشتی، و یا نگهدارنده های دستی بطری آب استفاده کنید. به مغازه های مخصوص دویدن رفته تا بهترین انتخاب را داشته باشید. البته بهترین انتخاب میتواند انتخاب کوله پشتی های مخصوص دویدن باشد، که وزن کم و اندازه کوچکی دارند و همچنین میتوانید از آنها برای حمل دیگر وسایل تان مانند موبایل، بطری آب و خوراکی استفاده کنید.

۷.از کلاه های لبه دار استفاده کنید

پوشش مناسب برای دویدن در هوای گرم
پوشش مناسب برای دویدن در هوای گرم

اگر میخواهد هنگام دویدن، نور آفتاب به صورتتان برخورد نکند، میتوانید از کلاه های لبه دار استفاده کنید. استفاده از این نوع کلاه ها، به شما امکان فرار از گرما را نمیدهد، اما برای صورت تان سایه مهیا میکند. دنبال کلاه لبه داری باشید که باند عرق داشته باشد که به شما کمک میکند تا عرق به چشمانتان وارد نشود.

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

بنر پکیج صفر تا صد دونده

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

سیروان آلی

دویدن بخش بزرگی از زندگی من رو تشکیل میده. از وقتی که یادم میاد عاشق دویدن بودم و از همون اوایل بچگی که عاشق دوهای سرعت بودم تا همین امروز که بیشتر استقامتی مسافت کوتاه می‌دوم، دویدن همیشه جزو ثابتی از زندگیم بوده. این وبسایت رو راه‌اندازی کردم تا به بقیه کمک کنم با قدیمی‌ترین ورزش دنیا که تو ژنتیک ما انسان‌ها هستش آشنا بشن و با انجامش به سلامتی جسمی و ذهنی‌شون کمک کنن و صد البته نحوه شروع و ادامه اصولی و علمی اون رو یاد بگیرن. من به این حرف ایمان دارم که اگه صبور باشین و اجازه بدین اصولی پیش برین، دویدن براتون تبدیل به یکی از لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌های دنیا می‌شه. امیدوارم دویدن به یکی از عشق‌های ثابت زندگی‌تون تبدیل بشه ❤️🏃‍♀️🏃

نوشته های مشابه

‫۵ دیدگاه ها

  1. بله درسته ، خیلی خوشم اومد ازش ولی هر چی خودم نگاه کردم مارک و برندش برام گنگ بود . مرسی داداش.کفش خوب دویدن چیزی مد نظر دارین ، پی شو بگیرم. متشکر

    1. خواهش میکنم عزیز.

      اخه انواع کفش دویدن داریم، کجا میدوین بیشتر ؟ پیست یا کوه و یا شایدم جاده ؟

  2. جاده میدونم ,کفش ریباک yourfelx train 10 mt رو یکی از دوستان پیشنهاد داده بهم ، ولی خو میخوام بیشتر بررسی کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا