Let’s travel together.

انواع پلانک

0 445

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

پلانک قطعا یکی از بهترین حرکات ورزشی برای هر نوع رشته ورزشی می باشد. یک حرکت چالش برانگیز که باعث تقویت هسته مرکزی بدن(شامل کمر، شکم، لگن، باسن) شده، و به مرور زمان می تواند باعث بهبود عملکرد هر ورزشکاری شود، چون تقویت هسته مرکزی بدن، ورزشکاران را قادر می سازد تا بتوانند عملکرد بهتری از خودشان به نمایش بگذارند.

پلانک فقط ماهیچه های شکم را درگیر نمی کند، بلکه پاها، بازوهایتان، شانه ها و حتی کمر را نیز درگیر می کند. پلانک های همراه با حرکت، می تواند باعث تقویت کل بدن شود.

چرا پلانک بیشتر عضلات را درگیر می کند؟ چون بدن انسان ها، فقط یک گروه ماهیچه ای نیست. بدن شما از گروه های مختلف عضلانی تشکیل شده است که به همراه همدیگر باعث تحرک و جنبش شما می شوند. در نتیجه پلانک، گروه های ماهیچه ای زیادی را درگیر کرده، که به مرور زمان منجر به قویتر شدن، آن ماهیچه ها خواهد شد.

خبر خوب این است که تقویت هسته مرکزی بدن(شامل کمر، شکم، لگن، باسن) می تواند واقعا به کاهش درد کمر و حتی رفع کمر درد نیز، کمک شایانی کرده و همچنین باعث بهبود تعادل حرکتی نیز می شود.

تا به حال فکر کردید که می توانید فقط با ۱۰ دقیقه، یک فعالیت مفید داشته باشید ؟

اکر تا به حال پلانک را امتحان نکرده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که هر چه زودتر این ورزش بسیار مفرح را به لیست ورزش تان اضافه کنید. ما قصد داریم تا ۹ حرکت از انواع پلانک را که از بهترین ها می باشند، در ادامه معرفی کنیم، تا با آشنایی با آنها، هر چه بهتر و بیشتر بتوانید این حرکت فوق العاده را انجام داده و قویتر شده و از فواید آن بهره مند شوید.

 

۱.پلانک کناری ستاره

پلانک

 

۲.پلانک بازو پایین

پلانک

 

۳.پلانک برعکس

پلانک

 

۴.پلانک کناری کم

پلانک

 

۵.پلانک کناری دست بلند زانو تا شده

پلانک

 

۶.پلانک کناری کرانچ

۷.پلانک گسترشی

پلانک

 

۸.پلانک متمرکز (روی یک دست یا هر دو)

پلانک

 

۹.پلانک عریض

پلانک

 

چرا باید این حرکات را با فعالیت ورزشی تان ترکیب کنید؟

۳ تا ۵ حرکت از انواع پلانک های بالا را به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه امتحان کنید. سپس، در تکرار های ۵ تایی انجام دهید(هر چقدر که می توانید). شاید با خودتان بگویید، این مقدار زمان، خیلی کوتاه می باشد، اما پلانک آن چنان هم ساده نیست! خصوصا برای کسانی که هسته مرکزی بدنی ضعیفی داشته باشند. شما می توانید بعد از دویدن تان، این حرکات را انجام دهید. و اینکه هر جایی و در هر مکانی می توانید این ورزش را انجام دهید و از فواید آن بهره مند شوید

کناری
کناری
you used 0/500 translations

Don’t translate on double-click

Don’t show floating button

No Internet Connection
  • Add to Phrasebook
    • No word lists for Persian -> Persian…
    • Create a new word list…
  • Copy

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

منبع runtastic

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.