Let’s travel together.

نکات ذهنی برای دو نیمه ماراتن

0 368

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

دویدن نیمه ماراتن، قدرت ذهن شما را به اندازه قدرت جسمی تان امتحان می کند. هر بخش نیمه ماراتن دارای اختلافات روانی متفاوت است. در ادامه به بیان برخی نکات ذهنی برای دو نیمه ماراتن خواهیم پرداخت که به شما کمک خواهد کرد یک دو موفق داشته باشید.

۵ مایل اول

به آرامی شروع کنید. وقتی که نیمه ماراتن را شروع می کنید، احساس قدرت و اعتمادبنفس عجیبی خواهید داشت، اما باید به خودتان بگویید کمی آهسته تر شروع کن. مایل های اولیه دویدن تان باید به آسانی باشد، و قبلا تمرینات مخصوص نیمه ماراتن را پشت سر گذاشته باشید. اینکه بتوانید نیمه اولی نیمه ماراتن را آهسته تر از نیمه دوم آن بدوید، کلید اصلی شما برای لذت بردن از ماراتن و پایان آن خواهد بود. به آرامی شروع کنید. بدن شما طی مایل های آینده از شما بابت این امر تشکر خواهد کرد.

با سرعت خودتان بدوید. در مورد سایر افرادی که از شما جلو میزنند، نگران نباشید. آیا داستان لاک پشت و خرگوش را به یاد دارید؟ شاید آنها خیلی سریع شروع کرده باشند، و شما در مایل های آینده خواهید توانست از آنها جلو بزنید – اما باید با سرعت خودتان بدوید. دویدن خیلی سریع یکی از اشتباهات رایج اغلب دونده ها می باشد.

خیلی احساساتی نباشید. سعی کنید ۵ مایل اول را تا حد امکان آرام باشید. با دیدن افرادی که شما را تشویق می کنند، احساساتی نشوید و سرعت تان را افزایش ندهید. چون باید انرژی تان را برای بقیه نیمه ماراتن حفظ کنید.

مایل های ۶ تا ۱۰ مسابقه

نیمه ماراتن را تقسیم کنید. مسابقه را به بخش های کوتاه تقسیم کنید. با اینکار احساس خواهید کرد که مسافت را می توانید بهتر مدیریت کنید.

قوی نگهداشتن ذهن تان. در این مایل ها، تمام تفکرات ذهنی و روانی تان در طی مسابقه به ذهنتان وارد می شوند. اجازه ندهید تا آنها مانع ادامه مسابقه تان شوند. به یاد داشته باشید که شما تا اینجای مسابقه، مایل های زیادی را پشت سر گذاشته اید و به خودتان ایمان داشته باشید. به این فکر کنید که چقدر سخت تمرین کرده اید و بعد از پایان مسابقه به خودتان جایزه خواهید داد. نکات مهمی که دنده های قوی از نظر روانی انجام می دهند را انجام دهید.

با خستگی مبارزه کنید. از روش هایی استفاده کنید تا ذهنتان را از خستگی منحرف کند. آهنگ بخوانید، بازی های ذهنی انجام دهید، مردم را بشمارید، با دیگر دونده های حرف بزنید و یا هر کاری که ذهنتان را از خستگی منحرف می کند.

مایل های ۱۱ تا ۱۳.۱ مسابقه

فراتر از جسم تان فکر کنید. شاید در این قسمت که مایل های انتهایی مسابقه می باشد، به حدی خسته شده باشید که احساس خستگی شدیدی داشته باشید. به ذهنتان اجازه دهید تا فراتر از جسم تان برود و بر روی فضای بیرون تمرکز کند – مردمی که شما را تشویق می می کنند، و به دیگر دونده ها و مناظر اطراف دقت کنید.

با خودتان حرف بزنید. در این مرحله باید از مانتراهای ذهنی خودتان که در طول تمرینات تان استفاده می کنید، بهره ببرید. به خاطر بیاورید که برای رسیدن به این مرحله چقدر زحمت کشیده اید و با عبور از خط پایان می خواهید به خودتان اثبات کنید که شگفت انگیز هستید. به یاد بیاورید که در طول تمرینات تان چقدر به سختی آنها را تمام کرده اید و دوباره می توانید این کار را انجام دهید.

از یاد نبرید، شما که تا اینجای مسابقه ادامه داده اید، به راحتی می توانید از خط پایان مسابقه بگذرید، اما نباید خودتان را دست کم بگیرید. یاآیآ

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.