Let’s travel together.

۴ کاری که دونده ها قبل از دویدن نباید انجام دهند

4 کاری که دونده ها قبل از دویدن نباید انجام دهند
0 329

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

بعضی از دونده ها قبل از دویدن، کارهایی انجام می دهند که بر روی عملکرد آنها طی دویدن تاثیر می گذارد. در ادامه به بیان ۴ کاری که دونده ها قبل از دویدن نباید انجام دهند پرداخته ایم.

 

4 کاری که دونده ها قبل از دویدن نباید انجام دهند

۱.نرفتن به دستشویی قبل از دویدن

شاید تعجب کرده باشید از اینکه نرفتن به دستشویی قبل از دویدن، چه ربطی به عملکرد یک دونده دارد. اما شما اگر قبل از دویدن به دستشویی نروید، احتمال اینکه در حین دویدن نیاز به دستشویی داشته باشید، خیلی زیاد خواهد شد. همین امر موجب تلف شدن وقت زیادی از شما خواهد شد و در نتیجه بدنتان نیز سرد شده و زمان مفید دویدن تان کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین قبل از دویدن حتما به دستشویی بروید.

4 کاری که دونده ها قبل از دویدن نباید انجام دهند

۲.توجه نکردن به صدای بدنتان

بسیاری از دونده ها بدون توجه به صدای بدنشان شروع به دویدن می کنند. شما باید با بدن خود مهربان باشید. گاهی اوقات بنا به دلایلی، درد هایی در ماهیچه ها و استخوان هایمان احساس خواهیم کرد که در صورتی که به جای توجه به آن و رفتن نزد دکتر، شروع به دویدن کنیم، احتمال اینکه درد مان بیشتر شود وجود خواهد داشت. بنابراین با بدن خود به درستی رفتار کرده و قبل و حین دویدن می بایست به صدای بدنتان توجه کنید. اگر در حین دویدن، احساس درد شدیدی در عضله هایتان کردید، دویدن را متوقف کرده و با حرکات کششی کمی درد را تسکین دهید. در صورت اینکه درد از بین نرفت، دویدن را متوقف کنید. به یاد داشته باشید که شما در وهله اول برای سلامتی خودتان می دوید، پس به صدای بدنتان توجه کنید.

4 کاری که دونده ها قبل از دویدن نباید انجام دهند

۳.خوردن بیش از حد غذا و نوشیدنی قبل از دویدن

بعضی از دونده ها قبل از شروع به دویدن، به میزان زیادی غذا و نوشیدنی مصرف می کنند. قطعا شما با معده سنگین نمی توانید بدوید. همچنین بعد از اینکه غذا وارد معده تان می شود، مغز و ارگان های دیگر بدن درگیر هضم آن می شوند، در نتیجه خون رسانی به معده افزایش خواهد یافت. بعد از غذا شما به مدت ۲ یا ۳ ساعت نباید فعالیت سنگین انجام دهید تا هضم غذا به درستیانجام شود. بنابراین از پرخوری پرهیز کرده و ۲ تا ۳ ساعت قبل از دویدن هیچ چیزی میل نکنید. در صورتی که احساس کردید که نیاز به خوراکی دارید، به مقدار کم میل کنید. برای مثال می توانید یک عدد شکلات را قبل از دویدن تان میل کنید یا یک جرعه آب بنوشید. البته شما باید در طول روز به اندازه کافی آب نوشیده باشید. برای تغذیه قبل از دویدن، می توانید مطلب تغذیه قبل از دویدن را مطالعه فرمایید.

4 کاری که دونده ها قبل از دویدن نباید انجام دهند

۴.انجام حرکات کششی ایستا

متاسفانه بیشتر دونده های مبتدی قبل از شروع به دویدن، به انجام حرکات کششی ایستا می پردازند. بدن شما وقتی که گرم نشده است، انجام حرکات کششی ایستا باعث افزایش احتمال آسیب به ماهیچه هایتان می شود. بنابراین شما می بایست اول بدنتان را گرم کنید و آن را برای فعالیت اصلی آماده کنید، سپس می توانید بعد از اتمام دویدن تان، برای ریکاوری و سرد کردن بدنتان، به انجام حرکات کششی ایستا بپردازید.

موارد بالا از جمله ۴ کاری که دونده ها قبل از دویدن نباید انجام دهند، هستند که با انجام ندادن آنها قبل از دویدن، عملکرد و راندمان تان را طی دویدن افزایش دهید.

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.