Let’s travel together.

۷ نکته روانی برای کیلومتر آخر مسابقه

0 413

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

خواه یک مسابقه ۵ کیلومتری را بدوید و یا ماراتن، قسمت های انتهایی مسابقه می تواند از نظر جسمانی و ذهنی خسته کننده باشد. گاهی اوقات همین تفاوت های ذهنی، روانی است که شما را نسبت به دیگر دونده ها جلو می اندازد و یا مانع از پایان خوبی برایتان خواهد شد.

در ادامه ۷ نکته روانی برای کیلومتر آخر مسابقه  آورده شده است تا به دونده ها کمک کند در کیلومترهای آخر مسابقه، بتوانند از لحاظ ذهنی و روانی خودشان را مدیریت کرده و مسابقه را با قدرت به اتمام برسانند.

فکر های منفی را دور بیاندازید

اگر به فکر های منفی برای مثال ” من خسته هستم” یا ” من نمیتوانم مسابقه را تمام کنم” اجازه دهید تا بر شما مسلط شوند، واقعا شما اسیر آنها خواهید شد. صدای درون شما، می تواند بر بدنتان مسلط شود. سعی کنید افکار مثبت را با افکار مخرب و منفی جایگزین کنید، افکاری مانند ” من میتوانم مسابقه را تمام کنم”، ” من احساس می کنم خیلی سرحال هستم”، در نهایت جسم و ذهن شما این افکار را خواهد پذیرفت. کلمات مثبتی مانند ” قوی”، ” اعتقاد”، “آسان” است را تکرار کنید، تا کلمات و افکار مخرب از ذهنتان بیرون بروند.

ماهیگیری !

یک دونده را در نظر بگیرید و روی آن تمرکز کنید تا به وی برسید. اگر آن دونده لباس روشنی پوشیده باشید چه بهتر. وقتی که به آن دونده رسیدید و وی را پشت سر گذاشتید، دنبال دونده(طعمه J) دیگر بگردید تا به وی برسید.

این فقط یک بازی ذهنی است که می توانید طی مسابقه و یا دویدن انجام دهید.

اهداف کوچک را تعیین کنید

نقاطی را در نظر بگیرید، مانند تابلو، مغازه یا هر چیزی و بر روی رسیدن به آن تمرکز کنید. وقتی که به آن هدف رسیدید، یک هدف دیگر را انتخاب کنید. اگر بر روی رسیدن به اهداف تان تمرکز کنید، خواهید دید، به سرعت بیشتر مسافت را پیموده اید. همچنین استرس کمتری خواهید داشت، چون به زمان حال توجه می کنید، نه اینکه در کیلومترهای آینده چه احساسی خواهید داشت.

- حمایت از ما-

بخندید

قطعا وقتی که شاد هستید، احساس انرژی بیشتری خواهید کرد. حتی اگر خنده تان نمی آید، خنده مصنوعی روی صورت تان بیاورید. تماشاگران وقتی دونده های شاد را می بینند، آنها را بیشتر تشویق می کنند، که همین امر می تواند انرژی شما را برای مسابقه بیشتر و بیشتر کند. با خندیدن، عکاس ها نیز از شما عکس های زیبا خواهند گرفت.

فرم خود را بررسی کنید

تمرین اینکه در لحظه حال باشید، می تواند به شما کمک کند تا ذهنتان را متمرکز کرده و از ناراحتی و تنش های جسمانی بکاهید. شما می توانید روی فرم و نحوه حرکت تان تمرکز کنید. با کل بدنتان شروع کنید. مطمئن شوید که سرتان مستقیم و رو به بالا و نه رو به پایین است. شانه هایتان با بازوهایتان باید در حالت ریلکس و آرامی باشند. فشاری روی مچ دست، بازو و دستانتان نباشد. نحوه درست دویدن همچنین میتواند باعث بهتر دویدن و دویدن مسافت بیشتری نیز شود. بنابراین نحوه درست دویدن را تمرین کنید.

بر روی تنفس تان تمرکز کنید.

شما همچنین می توانید با تمرکز روی تنفس تان، توجه تان را به زمان حال معطوف کنید. اطمینان حاصل کنید که تنفس های عمیق شکمی دارید. با بینی و دهانتان هوا را به داخل برده و با دهانتان هوا را بیرون بدهید.

در مورد مسافتی که طی کرده اید، فکر کنید

به این فکر نکنید که چه مقدار از مسیر باقی مانده است. در مورد کیلومترهایی فکر کنید که پشت سر گذاشته اید. به این فکر کنید که چه مقدار از مسیر، الان پشت سر شماست، پس خواهید توانست که کیلومترهای انتهایی مسابقه را نیز تمام کنید.

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

- حمایت از ما-

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.