Let’s travel together.

۵ فعالیت ذهنی که دونده های قوی انجام می دهند

Photo by William Stitt on Unsplash
0 854

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

شما هم احتمالا دونده هایی را ملاقات کرده اید که قبل از مسابقه، هرگز عصبی نیستند و یا شکایتی ندارند یا در مورد دویدن، منفی حرف نمی زنند. شاید هم، شما هم یکی از این افراد باشید. اما، تا حالا با خودتان فکر کرده اید که اینگونه افراد، چگونه میتوانند این کار را انجام دهند.خب، راز آنها چیست؟ دونده های قوی چه کارهای ذهنی انجام میدهند که به آنها کمک میکند تا از استرس قبل از مسابقه و فشار بعد از آن بکاهند؟

در ادامه برخی از عادات این دونده ها را آورده ایم

۱.آنها از مسابقه های بدشان یاد میگیرند و سپس به حرکت ادامه میدهند.

هرکسی مسابقه ای دارد که در آن احساس می کند که بهترین کارها را انجام نمی دهد، اما دونده های قوی از لحاظ ذهنی، بر روی این قضیه متمرکز نمی شوند.آنها در مورد چیزهایی که میتوانند تغیرشان دهند، فکر میکنند و اینکه برای دفعه بعد چه چیزی را میتوانند تغییر دهند.بعضی از دونده ها متوجه میشوند که نوشتن در مورد مسابقه شان در یک وبلاگ و یا یک مجله آموزشی و صحبت با دیگران و دوست داران رشته دویدن، میتواند به آنها حس بهتری بدهد.اما بعد از آنالیز های مسابقه شان، آنها همچنان به حرکت شان ادامه داده و اجازه نمیدهند تا عملکرد ضعیف شان در مسابقه، مانع از تمرین و شرکت در مسابقات آینده شان شود. آنها با بررسی مسابقه شان به نقاط ضعف و قوت خود پی می برند و نقاط قوت شان را تقویت و بر روی نقاط ضعف شان نیز کار میکنند تا برای مسابقه بعد، هرچه بهتر آماده شوند.

۲.آنها روی عملکرد خودشان تمرکزمیکنند، نه روی دیگران.

دونده های با ذهنیت قوی، خیلی وقت شان را در مورد اینکه دیگر دونده ها چکار میکنند، تلف نمیکنند.آنها روی بهترین دونده ای که میتوانند بشوند، تمرکز میکنند، و اینکه توانایی آموزش و ظرفیت شان برای تمرین و و شرایط فردی شان را بهبود بخشند.

آنها میدانند باید اهدافی واقع بینانه و با توجه به آمادگی جسمانی و ذهنی شان را تعیین کرده و در صورت رسیدن به این اهداف، این موفقیت را جشن بگیرند.

۳.از افراد منفی، خود را دور میکنند.

- حمایت از ما-

اینگونه افراد همیشه میگویند که شما نمیتوانید بدوید و یا نمیتوانید به اهداف شخصی تان که برای دویدن تان تعیین کرده بودید، برسید.

دونده های با ذهنیت قوی، مکالمه شان را با اینگونه افراد که با جملات منفی، شروع کرده اند، تغییر میدهند.آنها در مورد چیزهایی غیر دویدن حرف میزنند و یا در مورد جنبه های مثبت ورزش گفتگو میکنند.البته بهترین راه در برخورد با اینگونه افراد، ادامه ندادن بحث با آنها میباشد، تا ذهن تان نیز خیلی درگیر حرف های آنها نشود.باید تا سعی میکنید از برخورد با این گونه افراد بپرهیزید.

۴.آنها در مورد چیزهایی که میتوانند کنترل کنند، فکر میکنند.

فکر کردن در مورد چیزهای استرس زایی مانند اینکه هوای روز مسابقه چطور خواهد بود و یا روز مسابقه چه حسی خواهند داشت، میتواند به استرس قبل از مسابقه منجر شود.دونده های با ذهنیت قوی، روی چیزهایی که میتوانند کنترل کنند، تمرکز میکنند، مانند استراحت قبل از روز مسابقه بزرگ، خوردن مواد خوراکی مناسب،هیدارته بودن، و اینکه برای روز مسابقه چه چیزی نیاز دارند تا بپوشند.تمرکز کردن بر روی این موارد میتواند، آنها را از فکر کردن به عوامل استرس زا و چیزهایی که در کنترل آنها نیست، بازدارد.

۵.آنها در مورد اینکه برای آماده سازی چکار میتوانند بکنند، فکر میکنند.

دونده های با ذهنیت قوی به دوره های تمرین خودشان شک و تردیدی نمیکنند.آنها به خودشان یادآوری میکنند که برای آماده شدن برای مسابقه، سخت کار کرده اند.آنها تمرینات خودشان را مرور میکنند و یا در مورد تمریناتی فکر میکنند که در طی انجام آنها از لحاظ روانی و جسمی قوی بوده اند.

آنها با مربی ها و دوست داران دویدن حرف میزنند تا به آنها یادآوری کنند که برای چالش بعدی شان آماده هستند.گفتگو پیرامون مسابقه با سایر دونده ها، نیز میتواند حس خوب و قوی روانی را در دونده ها ایجاد کند.

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

- حمایت از ما-

منبع verywellfit

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.