هر آنچه درباره دویدن نیاز دارید.

۵ میوه عالی برای کاهش وزن

0 595

واقعا بر هیچ کسی پوشیده نیست که میوه ها قسمتی از رژیم غذایی سالم هستند. وقتیکه احساس نیاز به خوردن یک میان وعده کردید، یک میوه میل کنید. در ادامه به بررسی ۵ میوه خواهیم پرداخت که برای کاهش وزن مناسب هستند.

 

5 میوه عالی برای کاهش وزن

۱. سیب

سیب یکی از مورد پسندترین میوه ها است. آنها میان وعده ای با فواید زیاد مانند: احساس سیری، آبدار، ترد و همچنین قابل حمل هستند. تحقیقات نشان داده است که خوردن ۳ عدد سیب در روز میتواند به کاهش وزن شما کمک کند – تعجب نکنید، این را در نظر بگیرید که سیب پر از فیبر است، که با خوردن آن احساس سیری در فرد ایجاد میشود و حس گرسنگی را کمتر میکند.

روش های زیادی برای استفاده از این میوه اعجاب انگیز در رژیم غذایی تان وجود دارد، مانند: اضافه کردن تکه هایی از آن به بلغور دوسر، اضافه کردن سیب به سالاد، پختن مرغ همراه با سیب، یا درست کردن دسر و یا کمپوت با آن.

یک سیب متوسط: ۹۵ کالری

 

5 میوه عالی برای کاهش وزن

۲.هندوانه

هندوانه یک میوه بسیار مفید است: چون کالری کمی با آب زیادی دارد. به این معنی که شما میتوانید ۲ کاسه هندوانه بخورید درحالیکه کمتر از ۱۰۰ کالری دارد و معده شما احساس خواهد کرد که زیاد خورده اید در حالیکه ۹۰ درصد هنداونه آب است. هیدراته ماندن(نوشیدن آب کافی)، به شما احساس سیری میدهد.

اگر دنبال یک ترکیب کم کالری هستید، هندوانه را با روش های هوشمندی به رژیم غذایی تان اضافه کنید.

یک فنجان هندوانه: ۴۶ کالری

مطالب مرتبط
1 از 10

5 میوه عالی برای کاهش وزن

۳.تمشک

تمشک ها اندازه کوچکی دارند، اما بسیار مفید هستند. آنها کالری کمی دارند. وقتیکه شما ظرف ۶۴ کالری از تمشک را میخورید، در واقعا شما ۳۲ کالری را هضم کرده اید. در نظر داشته باشید که تمشک بیشترین فیبر را نسبت به میوه های دیگر دارد(یک ظرف = ۸ گرم فیبر)، همانطور که میدانید خوردن موادغذایی فیبر دار احساس سیری را در انسان ایجاد میکند.

یک فنجان تمشک : ۶۴ کالری، ۰.۵ چربی، ۱ میلی گرم سدیم، ۱۴.۵ گرم کروهیدرات، ۸ گرم فیبر، ۵.۵ گرم شکر، ۱.۵ گرم پروتئین

 

5 میوه عالی برای کاهش وزن

۴.گریپ فروت

یک گریپ فروت متوسط حدود ۸۰ کالری دارد و مانند هنداونه، بیشتر از ۹۰ درصد آن را آب تشکیل میدهد. تحقیقات نشان داده است که ترکیبی به اسم نارینگین(naringin) در گریپ فروت وجود دارد که میتواند قند خون را کاهش داده و همچنین در نهایت باعث کاهش وزن شود. بنابراین در هر فرصت از خوردن این میوه پرهیز نکنید – میتوانید آن را همراه آب بخورید، چند تکه را به سالادتان اضافه کنید، یا مانند لیمو از آن برای خوش طعم کردن غذا استفاده کنید.

در نظر بگیرید خوردن گریپ فروت با بعضی داروها ممکن است تداخل دارویی داشته و باعث ایجاد بعضی اثرات منفی روی سلامتی تان شود. اگر تحت درمان هستید، حتما در مورد اضافه کردن گریپ فروت به رژیم غذایی تان با دکتر خود مشورت کنید.

یک گریپ فروت متوسط: ۸۲ کالری

5 میوه عالی برای کاهش وزن

۵.پرتقال

اگر گریپ فروت نظر شما را جلب نکرد و یا از طعم آن خوشتان نیامد، نگران نباشید چون پرتقال هم مانند میوه های بالا یک میوه برای کاهش وزن میباشد. فیبر بالا و آب زیاد، که باعث احساس سیری در شما میشوند. یک پرتقال کامل بخورید و یا قسمت هایی از آن را در سالادهایتان استفاده کنید.

یک پرتقال بزرگ: ۸۶ کالری.

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.