Let’s travel together.

مقدار کالری موجود در قهوه و فواید آن

مقدار کالری قهوه
0 526

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

قهوه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های جهان است. بعضی از افراد قهوه سیاه را ترجیح میدهند، بعضی از آنها اسپرسو، بعضی از افراد نیز همراه با شیر زیاد و یا شکر زیاد، و انتخاب های یگر.

آیا به نوع خاصی قهوه علاقه مندید ؟ آیا قهوه لاته ، کاپوچینو، موکا، قهوه دم کرده سرد را ترجیح میدهید؟

مهم نیست که چه قهوه ای میخورید، در پایان یک روز، آیا نوشیدن قهوه برایتان مفید است؟

برخی تحقیقات نشان میدهد ممکن است که قهوه برخی فواید سلامتی داشته باشد.

آیا قهوه سالم است؟

سالم بودن به شما بستگی دارد که کلممه “سالم” را چطور تفسیر میکنید. اگر کالری کم، کربوهیدرات کم، با چربی کم برای رژیم غذای تان خوب باشد، پس یک فنجان قهوه سیاه میتواند برای رژیم غذای تان مفید باشد. مقدار کالری موجود در یک فنجان قهوه سیاه، ۱کالری میباشد!. حقایق تغذیه ای (مواد مغذی)در مورد یکی از نوشیدنی های مورد علاقه آمریکایی ها، این میباشد که به فنجان قهوه تان چه چیزی اضافه میکنید و یا بیشتر از یک فنجان میخورید یا نه ؟

حقایق موادمغذی قهوه

یک فنجان قهوه (۲۷۰ گرم)

۱ کالری

سدیم ۶ میلی گرم

پتاسیم ۱۳۲.۱۵ میلی گرم

پروتئین ۰.۳ گرم

کلسترول ۰ گرم

کربوهیدات ۰ گرم

فیبر ۰ گرم

شکر ۰ گرم

چربی اشباع شده ۰ گرم

چربی اشباع نشده -۰ گرم

کلسیم ۰ گرم

آیا قهوه مغذی است ؟

براساس حقایق تغذیه ای موجود در جدول کناری، یک فنجان قهوه سیاه ارزش تغذیه ای بالایی ندارد، جز اینکه دارای مقداری سدیم و پتاسیم و مقدار ناچیزی پروتئین میباشد.

البته این موارد بسته به نوع قهوه شما و افزودنی ها تغییر میکند. برای مثال اگر به قهوه تان شیر بیافزایید، مسلما پروتئین و چربی(با کم چرب یا پرچرب بود شیر بستگی دارد) فنجانی که مینوشید، تغییر خواهد کرد، که نتیجتا باید کالری آن نیز افزایش یابد.

مقدار کالری افزودنی ها

- حمایت از ما-

مانند هر غذای دیگی، افزودن مواد دیگر مانند شکر، کرم کارامل، خامه، و دیگر افزودنی ها میتواند کالری آن را افزایش دهید.

افزودنی

شکر(۱ قاشق چای خوری)

نصف نصف(۲قاشق چای خوری)

کرم وانیلی فرانسوی(۱ قاشق چای خوری)

کالری / چربی افزوده شده

۱۶کالری / ۰ چربی

۴۰ کالری / ۴ گرم چربی

۳۵ کالری / ۲ گرم چربی

مزایای بالقوه قهوه

قهوه مستقیما اثرات بالقوه سلامتی دارد. برای مثال، بعضی تحقیقات نشان داده است که کسانیکه قهوه مینوشند خطر ابتلای به دیابت نوع ۲ در آنها کاهش می یباد، همچنین خطر ابتلای به بیماری پارکینسون، بیماری قلبی، زوال عقل، و حتی بعضی از سرطان ها نیز در آنها کاهش می یابد. بعضی از تحقیقت نشان داده است که خوردن قهوه میتواند باعث کاهش مرگ و میر(بالا رفتن سن) نیز شود. اما به این معنی نیست که فقط خوردن قهوه باعث رخ دادن این اثرات میشود.

مسلما شما اگر فردی باشید که تحرک کم و رژیم غذایی سالمی نداشته باشید، در معرض بیماری های قلبی و … هستید و صرفا با خوردن قهوه نمیتوانید از این بیماری ها در امان باشید.

متخصصان پزشکی بطور کلی توصیه میکنند که در مقایسه با قهوه همراه با افزودنی هایی مانند شکر و چربی، بهتر است که قهوه سیاه میل کنید، چون تاثیر سودمندتری روی بدن میگذارد.

قهوه کافئین دارد، یک محرک قوی، که ممکن است باعث شود مردم احساس انرژی بیشتری را داشته باشند، اما بعضی از افراد نیز مانند زنان که خطر ابتلا به پوکی استخون یا در بعضی از افراد باعث افزایش فشار خون میشووند، بنابراین این گونه افراد باید مراقب مصرف روزانه شان باشند.

انتخاب و نگهداری قهوه

بهترین حالتی که قهوه عطر دلپذیری دارد، زمانی میابشد که به شکل لوبیا میباشد. به همین دلیل، بسیاری از طرفداران قهوه جاوا، لوبیای تازه قهوه را تهیه میکنند و قبل از استفاده آن را تمیز میکند. چه شما لوبیای کامل قهوه و یا پودر آن را بخرید، قهوه باید در مکانی حاری از رطوبت و خشک و همچنین در ظرفی نگهداری شود که مانع ورود هوا باشد همچنین در اتاقی نگهداری شود که مطابق استاندارد های اتحادیه قهوه است.

آماده کردن قهوه تان

وقتیکه شما خودتان قهوه تان را درست میکنید، مقدار شکر، نوع شیر و همچنین بقیه موارد را کنترل میکنید. بسیاری از کافی شاپ ها قهوه پرکالری سرو میکنند که گران قیمت هم میباشد.

خب چرا نباید وقت تان را صرفه جویی کنید، و در هزینه تان و همچنین کالری مصرفی تان صرفه جویی داشته باشید؟

وقتیکه شما قهوه تان را درست میکنید، از شیر کم چرب بدون شکر استفاده خواهید کرد که مطمئن هستید، دکه کالری کمی دارد. همچنین میتوانید از پودر کاکائو و یا دارچین برای خوش طعم کردن قهوه تان استفاده کنید. بجای خوردن نوشیدنی هایی نوشابه ای مانند پیپسی و کوکا، میتوانید خودتان قهوه یخی درست کنید. مقدار قهوه که به آن یخ اضافه کنید و نصف فنجان به آن شیر سرد اضافه کنید. نوشیدنی های بدون الکل مانند کوکا، پیپسی و …. بالای ۱۵۰ کالری دارند و هیچ فایده سلامتی برای تان ندارند. قهوه یخی همراه شیر کم چرب حدود ۴۰ کالری، ۴ گرم پروتئین، و دیگر مواد مغذی مانند کلسیم را دارد.

همچنین در نظر بگیرید زمان رفتن به کافی شاپ نیز علاوه بر هزینه تان برایتان ذخیره میشود. میتوانید از این زمانیکه برای رفتن به کافی شاپ استفاده میکردید، برای یک ورزش ۱۵ دقیقه ای با تردمیل استفاده کنید.

تغییرات ساده در سرو روزانه قهوه تام میتواند ۱۰۰ تا ۲۰۰ کالری روزانه تان را کاهش داده و تاثیر بزرگی بر روی رژیم غذایی تان در انتهای ماه داشته باشد. زمانی را برای یادگیری قهوه در خانه صرف کنید، چون باعث صرفه جویی در هزینه و زمانتان خواهد شد.

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

- حمایت از ما-

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.