متفرقه

فواید دویدن روی تردمیل | مزایای دویدن بر روی تردمیل

فواید دویدن روی تردمیل

آیا اطلاعاتی در مورد فواید دویدن روی تردمیل و خطرات آن دارید؟ مزایا و معایب دویدن روی تردمیل در مقایسه با دویدن در بیرون چه هستند ؟

اغلب اوقات ما شنیده ایم که دویدن روی تردمیل، ضرر دارد. می تواند خسته کننده باشد. بعضی افراد می گویند باید در فضای آزاد دوید و از منظره های بیرون لذت برد. اگر به این افکار توجه کنید، طبیعی است که انگیزه تان را برای دویدن روی تردمیل از دست بدهید.

به جای آن به این فکر کنید، که فواید دویدن روی تردمیل چیست؟ اجازه بدهید که برخی دلایل که باعث می شوند دویدن روی تردمیل در مقایسه با دویدن در بیرون، بهتر باشد، را بیان کنیم.

۱.دویدن روی تردمیل می تواند برای بدن تان آسان تر باشد | فواید دویدن روی تردمیل

نسبت به آسفالت، بتن و پیاده رو ها، تردمیل برای جذب شوک های وارده به پا بهتر است. جذب بهتر شوک ها به این معنی است که فشار کمتری به زانو و مچ پایتان وارد می شود. به علاوه، انعطاف پذیری بیشتر و سطح نرم تر تردمیل دویدن را ساده تر خواهد کرد.

بیشتر ما از دوستانمان در مورد درد زانو شنیده ایم. و میدانیم که دویدن خیلی زیاد میتواند منجر به مصدومیت و آسیب شود.

دونده ها شاید به این معنی که قبلا تصور می شد در معرض آرتروز هستند اما شواهد اخیر حاکی بر این است که اینطور نیست. حدئاقل اگر افراد BMI طبیعی داشته باشند و سابقه مصدومیت های زانو نیز نداشته باشند.

در حالی که این یک نشانه خوب است، عوارض جانبی غیر آرتروز دویدن بر روی بتن و آسفالت می تواند باعث اعمال محدودیت برای کسانی شود که مشکلاتی در زانو ها و پاهایشان دارند. حتی شاید این محدودیت برای افرادی که این دردها را نیز ندارند، پیش بیاید.

مطالب مرتبط   توقف ورزش و تاثیر آن بر بدن مان

۲.نگرانی بابت بدی آب و هوا نخواهید داشت

دویدن در آب و هوای بد می تواند برای بعضی افراد ناخوشایند باشد. دویدن در برف و باران سنگین، می تواند منجر به مصدومیت نیز شود.

دویدن در هوای خیلی گرم نیز می تواند برای تان خطرناک باشد، و گاهی اوقات منجر به بروز کم آبی و گرما زدگی شود.

دویدن در یک دمای قابل تحمل، می تواند تمامی مشکلات را حل کند. اما دویدن روی تردمیل این محدودیت ها را ندارد. شما نیازی ندارید تا نگران آب و هوا باشید.

۳.می توانید مسابقات دو را شبیه سازی کنید

اگر در شهر زندگی می کنید که مسطح است و باید برای ماراتن تپه در جایی تمرین کنید که شیب داشته باشد، می توانید آن را بر روی تردمیل شبیه سازی کنید. می توانید انواع شیب ها را شبیه سازی کرده و خودتان را برای مسابقه آماده کنید.

۴.می توانید شرایط مسابقه را شبیه سازی کنید

اگر برای شرکت در یک مسابقه با آب و هوای گرم تمرین می کنید، اما در یک شهر با آب و هوای سرد زندگی می کنید، شما می توانید شرایط مسابقه را در خانه تان شبیه سازی کرده تا با شرایط مسابقه سازگار شوید.

شما حتی می توانید لباس های روز مسابقه را بپوشید تا بهتر بتوانید شرایط را شبیه سازی کنید.

۵.ایمن تر از دویدن در بیرون است

دویدن روی تردمیل به این معنی است که از خطراتی که دویدن در بیرون ایجاد می کند در امان هستید، مانند: ماشین ها، دوچرخه ها، سگ ها و دیگر عوامل.

مطالب مرتبط   تاثیر خواب زیاد بر روی ورزشکاران

اگر دوست و یا گروهی را برای دویدن نمی شناسید، می توانید در خانه تان روی تردمیل بدوید.

فواید دویدن روی تردمیل

۶.می توانید سرعت تان را کنترل کنید.

وقتی که در بیرون می دوید، بعضی از دونده ها سخت می توانند با سرعت ثابت بدوند و سریعتر یا کندتر از آنچه که می خواهند، می دوند.

تردمیل به شما امکان می دهد تا بتوانید راحت تر مسافت و سرعت تان را ثبت کنید.

۷.می توانید کارهای مختلف را با هم انجام دهید

دویدن بر روی ترمدیل به شما امکان انجام چندین کار را می دهد. بر خلاف دویدن در بیرون شما می توانید هنگام دویدن روی تردمیل از هدفون استفاده کنید و به موسیقی یا کتاب صوتی گوش دهید، به تلویزون نگاه کنید، و یا کتاب یا مجله ای را بخوانید.

این می تواند یک مزیت بزرگ باشد.

۸.دویدن روی تردمیل راحت است

راحتی در زندگی ما نقش مهمی را ایفا می کند. دویدن روی تردمیل در مقایسه با دویدن در بیرون راحتی بیشتری دارد. شما می توانید هر زمان که دلتان می خواهد بدوید. مادرها و پدرها می توانند در خانه و در حال مراقبت از بچه شان بدوند.

۹.تمرینات شیب دار تردمیل می تواند برای بدنتان آسان تر باشد

وقتی که در بیرون بر روی تپه ها می دوید، شما باید از آنها بالا رفته و پایین بیایید. اما وقتی که دویدن روی تردمیل شیب دار را تجربه می کنید، تمامی فواید و مزایای قدرتی و استقامتی را از تمرینات شیب دار تردمیل بدون پایین آمدن که برای بدنتان سخت تر است، کسب خواهید کرد.

مطالب مرتبط   فیبر عضلانی و تاثیر آنها بر عملکرد ورزشکار

۱۰.فایده آخر دویدن روی تردمیل

همانطور که در بالا ذکر شد و با وجود عقایدی که ادعا می کند که دویدن روی تردمیل خسته کننده است، فواید بسیاری از دویدن در داخل منزل وجود دارد.

یکی از معایبی که ما آن را نادیده گرفتیم این است که دویدن در طبیعت ممکن است باعث شادابی بیشتری شود. مطالعه ای در سال ۲۰۱۷ نشان داد که روشی برای غلبه بر این مورد وجود دارد. دونده هایی که بر روی تردمیل می دوند و یک تصویر طبیعت مانند باغ، یا هر تصویر را رو به رویشان باشد می تواند باعث شود که شادابی آنها حین دویدن افزایش یافته و برای به پایان رساندن دویدن شان هیجان بیشتری نیز داشته باشند. شاید بخواهید که تصویری از منظره مورد علاقه تان بر روی دیوار آویزان کنید و یا فیلم و یا مستندی منظره ای زیبا را در حین دویدن روی تردمیل تماشا کنید.

بدون در نظر گرفتن اینکه در بیرون و یا داخل می دوید، ایمنی مهم ترین چیز است. لحظاتی را به مطالعه مطلب ۵ عادتی که دونده های موفق دارند اختصاص دهید.

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *