برنامه دویدنمبتدیان

برنامه تمرینی پیاده روی-دویدن ۱۰ کیلومتر

این برنامه تمرینی پیاده روی-دویدن ۱۰ کیلومتر ۱۰ هفته ای برای کسانی طراحی شده است که می خواهند با تکنیک پیاده روی-دویدن، خودشان را برای مسابقه ۱۰ کیلومتر آماده کنند. حتی اگر شما خودتان را برای مسابقه خاصی آماده نمی کنید، این برنامه به شما کمک خواهد کرد تا تکنیک پیاده روی-دویدن بیشتر از ۶۰ دقیقه طول بکشد. در این برنامه فرض می شود که شما می توانید تکنیک پیاده روی-دویدن( دویدن ۱ دقیقه ای و پیاده روی ۱ دقیقه ای متناوب یا اینتروال) را به مدت ۲۰ دقیقه اجرا کنید. اگر دنبال برنامه تمرینی تمام دویدن هستید، می توانید برنامه تمرینی ۱۰ کیلومتر مخصوص مبتدیان را شروع کنید.

اگر سابقه بیماری یا مصدومیت خاصی دارید، حتما با دکترتان در مورد شروع دویدن و یا فعالیت های دیگر مشورت کنید.

یادداشت هایی درباره این برنامه تمرینی

این برنامه یک برنامه پیاده روی-دویدن برای برنامه دو می باشد، بنابراین بعضی از دستورالعمل های شما در برنامه پیاده روی-دویدن اینتروال وجود خواهند داشت. اولین چیزی که در این برنامه وجود دارد عدد مربوط به دویدن و دومین عدد مربوط به پیاده روی می باشد. بنابراین، برای مثال، ۱/۱ به معنی دویدن ۱دقیقه ای(عدد سمت راست) و سپس پیاده روی به مدت ۱ دقیقه(عدد سمت چپ) می باشد.

شما باید دویدن تان را با ۵ تا ۱۰ دقیقه گرم کردن یا پیاده روی سبک شروع کنید. همچنین باید دویدن تان را با ۵ تا ۱۰ دقیقه پیاده روی یا حرکات کششی مخصوص دونده ها به اتمام برسانید.

شما مجبور نیستید که در روزهای خاصی بدوید، با اینحال نباید روزهای پشت سر هم را نیز بدوید. بهتر است که روزهای بین دوهایتان را به استراحت و تمرینات کراس اختصاص دهید. تمرینات کراس می تواند شامل پیاده روی، دوچرخه سواری، رقص، شنا و یا هر نوع فعالیتی دیگری باشد که از انجام آن لذت می برید.

 

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا